Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Europejscy liderzy łańcucha dostaw
  •   

28 listopada 2018   Kinga Wiśniewska
Europejscy liderzy łańcucha dostaw W maju br. Gartner opublikował ranking światowych liderów łańcucha dostaw, teraz mamy okazję poznać piętnaście firm, które wiodą prym w Europie. Na ogłoszonej we wrześniu liście pierwsze dwa miejsca zajmują Unilever i Inditex – firmy, które są liderami również w światowym rankingu.
 

Europejskie organizacje nadal poprawiają swoje pozycje w stosunku do globalnych partnerów. Obecnie 11 europejskich firm znajduje się na liście 25 światowych liderów łańcucha dostaw, w ubiegłym roku było ich 10 - powiedział Stan Aronow, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

W porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem tylko dwie firmy zajęły taką samą pozycję – są to zwycięzcy rankingu, firmy Unilever i Inditex (na pierwszym i drugim miejscu). Trzecią pozycję zajęła firma Nestle. W tym roku w pierwszej piętnastce znalazły się trzy nowe firmy: Novo Nordisk (6 pozycja), British American Tobacco (miejsce 14) i zamykająca zestawienie firma Danone.

- Firmy z czołowej europejskiej piętnastki nadal wykazywały znakomity wzrost przychodów ze wskaźnikiem ROA 8,3% w 2018 roku - powiedział Stan Aronow. - Ponadto, podobnie jak w poprzednich latach, europejskie łańcuchy dostaw uzyskały bardzo wysokie oceny w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i oceny opinii w rankingach – dodał.

Trendy

Analitycy Gartnera wskazali trzy kluczowe trendy związane z tegorocznymi europejskimi liderami łańcucha dostaw. Są to: zwiększanie roli cyfryzacji w łańcuchu dostaw, koncentracja na współpracy, obsłudze i doświadczeniu klienta oraz skupienie się na widoczności i identyfikalności łańcucha dostaw, aby dzięki kontrolowaniu procesów w czasie rzeczywistym, nie tylko reagować na bieżące zakłócenia, ale być bardziej przewidywalnym.

- Europejskie firmy obecne na tegorocznej liście najlepszych 15 pomyślnie realizują optymalizację cyfrową w tych obszarach - powiedział Stan Aronow, podsumowując ranking. - Patrząc w przyszłość, postęp w kierunku transformacji cyfrowej będzie oznaczać integrację wszystkich tych możliwości i zwiększenie ich zastosowania w biznesie.

Załączniki

Europejscy mistrzowie łańcucha dostaw - Top 15
Europejscy mistrzowie łańcucha dostaw - Top 15
  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.