Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Ochrona zasobów
  •   

9 marca 2010   Grzegorz Kuliński, dyrektor i prokurent Sawo Recykling
Ochrona zasobów Większość potencjalnych użytkowników systemów monitoringu GPS pod hasłem nadzór rozumie kontrolę nieuczciwości i nadużyć pracowników. Sawo Recykling pojmuje to zagadnienie trochę inaczej. Pozycjoner znalazł tu zastosowanie do planowania i dokumentowania właściwego przewozu towarów specjalnych.

 

 

Niszczenie dokumentacji niearchiwalnej to podstawowa działalność Sawo Recykling. Klientami jej są między innymi banki, urzędy państwowe i instytucje publiczne posiadające liczne placówki na terenie całego kraju. Pomimo że niszczone dokumenty nie wymagające dalszej archiwizacji, zawierają informacje nieprzeznaczone dla osób postronnych. Należy jednak zachować szczególne środki ostrożności przy przekazywaniu ich podmiotom zewnętrznym do utylizacji.

Firma, chcąc być wiarygodnym i konkurencyjnym partnerem, musiała wykazać się pełną wiedzą na temat historii przewozu tego typu ładunków, począwszy od miejsca odebrania, aż po proces niszczenia. Jednym z warunków dopuszczenia przedsiębiorstwa do przewozu dokumentacji niearchiwalnej jest odpowiednie zabezpieczenie każdego auta. Po przeanalizowaniu dostępnych systemów w 2002 roku pierwsze dwa pojazdy Sawo Recykling zostały wyposażone w monitoring GPS. Na wybór CMA jako dostawcy systemu wpłynęło kilka czynników związanych miedzy innymi z wymaganymi procedurami bezpieczeństwa.

Sawo Recykling poddawane jest audytom bankowym, w których CMA występuje jako podmiot zewnętrzny ochraniający zasoby od nich przejmowane. System Automonitoring od początku był postrzegany jako przyjazny użytkownikowi: z jednej strony możliwość dostępu online z poziomu przeglądarki internetowej na dowolnym komputerze i na dowolnej ilości stanowisk, z drugiej szyfrowany dostęp z możliwością stopniowania uprawnień. System nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania, a wszystkie dane są standardowo przechowywane przez 30 dni na serwerach usługodawcy.

Natychmiast po wdrożeniu możliwa stała się w czasie rzeczywistym kontrola zarówno trasy przewozu jak i miejsc, i czasu postoju. Użytkownik otrzymuje informacje o wszystkich interesujących go zdarzeniach. Raportowanie jest możliwe w czasie rzeczywistym oraz po zadanym okresie względem pojazdu lub grupy pojazdów. Automonitoring oprócz funkcji logistycznych posiada także pakiet ochrony pojazdu. Już w czasie testów w Sawo Recykling system okazał się bardzo dobrym zabezpieczeniem zarówno dla samych pojazdów jak i dla kierowców oraz ładunku. Dla pracowników firmy od początku było jasne, że system nie został zainstalowany w celu ograniczenia ich swobody czy kontroli uczciwości. Produkt CMA ma wspierać ich pracę, ponieważ jest jednym z niezbędnych narzędzi utrzymania firmy na rynku. W każdym momencie mogą liczyć na pomoc ze strony usługodawcy w przypadku, kiedy nie byłoby możliwości kontaktu z firmą macierzystą.

Pracownicy mają gwarancję przekazywania informacji w sytuacjach kryzysowych czy zagrożenia bezpieczeństwa. Co więcej, firmowe procedury bezpieczeństwa mogą zostać zweryfikowane i zmienione po przeanalizowaniu danych z systemu lub dostosowane np. do potrzeb nowego klienta. Posiadanie odpowiednio przygotowanych pojazdów wzmocniło wiarygodność firmy przed kontrahentami, a to zaowocowało kolejnymi zamówieniami na obsługiwanym rynku.

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie w Automonitoring GPS wyposażonych jest 18 aut. Przy podejmowaniu decyzji o instalowaniu systemu nie chodziło o oszczędności. W ciągu paru lat, dzięki pozycjonerowi dyrektor mógł udowodnić pracownikom, że być może nieświadomie, ale jednak naciągają firmę niepotrzebnie na nadgodziny. Niejako efektem ubocznym jest poprawa efektywności pracy. Czasami pracownik jeździ zgodnie z utartymi schematami tras czy stylu jazdy i dopiero bezduszne wykresy pokazują, że to co uważał za najlepsze wcale takie nie jest. Kontrola może być konstruktywna i wcale nie musi prowadzić do konfliktu, a transparentność procesów zachodzących w firmie w wymierny sposób przekłada się na pozyskiwanie wymagających, ale stabilnych klientów.
  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.