Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...

Czy warto inwestować w system monitoringu gps?

Dyskusja publiczna  |  65 wpisów  |  49 dyskutantów

Marian Tyrkiewicz Marian Tyrkiewicz autor ma 2 podziękowania wpis ma 1 podziękowanie

Ostatnio dokupiłem do firmy 2 samochody z naczepą, chce im założyć monitoring gps, pytałem po znajomych jaką firmę mi polecają to każdy mówi co innego... Zastanawiam się nad dwoma firmami jedna to jest juwatus a druga hertz systems, dwóch moich kolegów korzysta z Hertza niby są zadowoleni ale ciągle się waham, ktoś kiedyś z nimi współpracował albo współpracuje? dodam że chciałbym widzieć ile kierowcy maja paliwa w baku

Julia Tyńska Julia Tyńska autor ma 1 podziękowanie wpis ma 1 podziękowanie

Witam,
ostatnio mój szef dał się namówić na taki system- właśnie z firmy Hertz Systems,system nazywa się chyba gps hertz flota jakoś tak. Pomyślałam sobie ocho kolejna praca dla mnie;/ myślałam że będzie gorzej ale jak już zostałam przeszkolona przez Pana handlowca to uważam że nie jest źle:) Przede wszystkim szybko i łatwo generują mi się raporty, szef teraz ma info ile paliwa było zatankowane przez naszego kierowcę i ile ewentualnie było ubytków paliwa, raport karty drogowej ale to za dużo pisania-gdyby co proszę dać znać to je opiszę. Z tego co zauważyłam to szef jest z tego systemu zadowolony bo uważa, że teraz ma kontrole nad kierowcami i handlowcami. tak na marginesie to nie wiedziałam, że ludzie potrafią tak kręcić na paliwie:)
Pozdrawiam

Michał Malcher Michał Malcher Project Manager ds. Systemów GPS autor ma 3 podziękowania wpis ma 2 podziękowania

W odpowiedzi na główne pytanie... To tak warto inwestować w system monitoringu gps... Jest to narzędzie pozwalające nie tylko na lokalizację on-line pojazdu czy też kontrolę paliwa ale przede wszystkim na zarządzanie nawet małą flotą pojazdów. Można dzięki porządnemu systemowi wyeliminować zbędne kilometry, ograniczyć koszty paliwa, lepiej zarządzać ewentualnymi trasami czy też możliwość synchronizacji z np. wagą na pojeździe i dzięki temu dyspozytor widzi też aktualną wagę. Wszystko jest uzależnione od tego w jakiej firmie wprowadza się system. Najlepiej wybierać systemy które dają możliwość rozbudowy o informacje które są potrzebne w danych przedsiębiorstwie czy tez jest możliwość eksportu danych z systemu gps do programów np księgowych funkcjonujących we firmie a najważniejsze jest to aby dostawca systemu nie pozostawiał klienta samego sobie po zakupie i montażu urządzeń ( są takie firmy ).

Temat monitoringu GPS to temat rzeka... i tak naprawdę ile firm tyle samo indywidualnych potrzeb.

Marian Tyrkiewicz Marian Tyrkiewicz autor ma 2 podziękowania wpis ma 1 podziękowanie

Panie Michale, bardzo dziękuję za odpowiedź, jeżeli będzie miał Pan chwilkę to będe wdzięczny jeśli po krótce napisze mi PAn na co mam zwrócić uwagę podczas spotkania z handlowcem, o jakie funkcje systemu powinienem sie wypytać, co jest najistotniejsze w takim programie? Niebawem ma przyjechać do mnie handlowiec i ma zaprezentować jak działa syste. Chciałbym być przygotowany i nie kupić kota w worku.

Michał Malcher Michał Malcher Project Manager ds. Systemów GPS autor ma 3 podziękowania

Jeśli moje zdanie ma mieć wpływ na Pana decyzję o zakupie systemu to:
1 - Koszt zakupu, 2 - Miesięczne opłaty - to są informacje które mają wpływ na Pana budżet zakupowy. Proszę nie sugerować iż tanie to dobre lub że drogie to dobre :)).
Kolejną sprawą jest co jaki czas są przesyłane pakiety informacyjne z pojazdu. Proszę też zwrócić uwagę na ewentualne ograniczenia w przesyle danych np jak przekroczy się dany limit to są dodatkowe opłaty. Jednocześnie należy zapoznać się z raportami o pojeździe bo czasem też bywa że za każdy raport aby go aktywować trzeba zapłacić... Takie są niestety "myczki" :))Należy zwrócić też uwagę na koszty dodatkowe przy montażu urządzeń. Jeśli Pana auta mają "hebel" to dobrze jest podłączyć moduł i sondę bezpośrednio pod akumulator.
Proszę też spojrzeć na szatę graficzną (interfejs użytkownika) w końcu Pan na tym będzie pracował więc musi być przyjazny dla Pana.
Jest naprawdę wiele zagadnień na które należy zwrócić uwagę i ciężko jest tak napisac na forum. Jeśli to nie sprawi problemu mogę spokojnie porozmawiać telefonicznie o tej kwestii. Nie ma co ukrywać że zasadniczo z wybraną firmą zwiąże się Pan na długi czas :))
A najlepiej przetestować oferowany system na własnym aucie. Firmy które są pewne swojego systemu nie będą miały nic przeciwko aby np na 4 tygodnie zamontować u Pana urządzenie tak aby można było potestować na własnym pojeździe. Testy powinny być za darmo i jedynym kosztem może być koszt demontażu urządzeń gdyby Pan zrezygnował.

Marek Biesiekierski Marek Biesiekierski Odkrywam nowe rynki, technologie i możliwości

Do wypowiedzi pana Michała dodam 1 element, który uznałem za ważny wybierając system gps do zarządzania flotą. Szukaliśmy firmy, która poza standardem będzie mogła monitorować nieautoryzowane otwarcie drzwi naczepy i nieautoryzowane odpięcie naczepy.

Michał Malcher Michał Malcher Project Manager ds. Systemów GPS autor ma 3 podziękowania

Zgadzam się z panem Markiem. Takie dodatkowe usługi typu: otwarcie drzwi, czy czujnik na siodle, lub autoryzację kierowcy a może czujnik na przystawce to ważne rzeczy. Wszystko jednak jest uzależnione co tak naprawdę klienta interesuje. Bo czasami zdarza się że brak sprecyzowanej potrzeby przez klienta jest wykorzystywane przez "handlowców" do wciśnięcia towaru klientowi bo to w końcu większa prowizja :). Choć to jest krótkowzroczne bo klient raz zrobiony "na szaro" nie zadzwoni kolejny raz przy zakupie nowego pojazdu a co najważniejsze nie poleci znajomemu który też może potrzebować systemu.

Iza Pyza Iza Pyza autor ma 1 podziękowanie wpis ma 1 podziękowanie

Dobrą ofertę sondą paliwową ma firma Monitoring GPS PetSoft z Gdańska. http://www.monitoring-gps.net/WiecejSklep/SondaStandard.aspx
Będziesz wiedzieć ile paliwa było spalone, a nawet gdzie tankowane itp. PetSoft ma własne lokalzatory, przez nich produkowane i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Znajomi korzystali i są bardzo zadowoleni, szczególnie, ze opłata roczna jest dość niska

mirek jóźwiak mirek jóźwiak

Iza Pyza (2013-05-17 20:08:52)Dobrą ofertę sondą paliwową ma firma Monitoring GPS PetSoft z Gdańska. http://www.monitoring-gps.net/WiecejSklep/SondaStandard.aspx
Będziesz wiedzieć ile paliwa było spalone, a nawet gdzie tankowane itp. PetSoft ma własne lokalzatory, przez nich produkowane i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Znajomi korzystali i są bardzo zadowoleni, szczególnie, ze opłata roczna jest dość niska

Też mam ich monitoring jest bardzo dobry. Opłaty rzeczywiście są bardzo niskie np. roczna opłata transmisji danych w roamingu wynosi 149zł netto. W razie awarii bądź problemów technicznych PetSoft udziela szybkiej i fachowej pomocy.

Zbyszek Modliński Zbyszek Modliński

Moim zdaniem powinieneś sprawdzić ofertę firmy www.finder.pl
Korzystam z ich usług od pewnego czasu i moim zdaniem sa godni uwagi.
Ja jeszcze się na nich nie zawidłem
Zbyszek Modliński zmienił treść wpisu 25 lipca 2013

Natalia . Natalia .

Też polecam system monitoringu firmy Finder . Mają bardzo zaawansowana platformę lokalizacyjną z wieloma ciekawymi funkcjami.

Marcel Veill Marcel Veill Ostatnio magazyny, duuuużo magazynów... http://magazyny.pl/

Iza Pyza (2013-05-17 20:08:52)Dobrą ofertę sondą paliwową ma firma Monitoring GPS PetSoft z Gdańska. http://www.monitoring-gps.net/WiecejSklep/SondaStandard.aspx

również ich polecam! bardzo ekonomiczne rozwiązanie. a co do głównego pytania to: oczywiście, że warto! wg wielu osób jest to podstawa jeżeli mówimy nawet o małych flotach.

Pozdrawiam,
Marcel
http://magazyny.pl/

Pawel Flawel Pawel Flawel

W firmie, w której pracuję zamontowany jest SATIS i co prawda nie ma wpływu na moje powinności, ale mam czasem okazję porozmawiać z ludźmi z biura i ten temat również wypłynął. Największe korzyści są natury ekonomicznej i można by się kłócić, że innych nie ma - bo wszystko ostatecznie sprowadza się do pieniędzy - nie mniej jednak czynnikami, który potraktowałbym osobno są czas i nerwy. W SATIS-ie jest funkcja, która pozwala odbiorcy uzyskać chwilowy dostęp do systemu, dzięki temu wie gdzie jest ciężarówka i jest przygotowany na rozładunek. Nie do przecenienia jest aspekt psychologiczny tego rozwiązania, bo daje klientowi możliwość aktywnego uczestnictwa w czymś, co wcześniej pozostawało poza jego domeną. Kierowcy oszczędzają czas, a kiedy zdarzy się, że chcą oszczędzić również pieniądze (kosztem firmy), wtedy szef oszczędza nerwy bo od razu wie, kogo zwolnić.

Mirek Mirek Mirek Mirek

Ja mam bardzo pozytywne doświadczenia z firmą Teletechnika System z Lublina. Co prawda swój monitoring zakupiłem w celach prywatnych, ale i gdybym miał firmę to bym skorzystał ich oferty.
http://www.teletechnika-system.pl/zastosowania-systemow/monitoring-pojazdow/

Rafał Bryks Rafał Bryks

W system monitoringu GPS oczywiście, że warto inwestować. Taka decyzja bardzo szybko się zwraca, a koszty są nieporównywalnie mniejsze. Wszystko dzięki temu, że mając wgląd w statystyki można w łatwy sposób zoptymalizować jazdę poszczególnych maszyn. Już nie wspomnę o korzyści płynącej z zabezpieczenia - przecież zawsze wiemy, gdzie znajduje się nasz samochód. Mam założony taki system w kilku swoich autach. Zdecydowałem się na ofertę przedstawioną przez firmę SMA - głównie ze względu na przystępną cenę oraz możliwości oferowane przez ich system. Jak dotychczas, jestem bardzo zadowolony.

Jacek Karasiewicz Jacek Karasiewicz autor ma 1 podziękowanie

We Wrocławiu http://fracht.pl/ mają komputery pokładowe firmy Trimble Punch Telematics, GPS bez tego optymalizacja kosztów sie nie uda :)

Joanna Nawarska Joanna Nawarska

Na tej stronie: http://navi-info.com.pl/ czytałam, że monitoring GPS jest dobrym rozwiązaniem także dla małych i średnich przedsiębiorstw. W naszej firmie nie ma dużej floty, ale mimo to zastanawiałam się ostatnio nad zainwestowaniem w taki system. Dziękuję za link do firmy Fracht, chętnie sprawdzę ich ofertę.

Witam,
Jestem stałym użytkownikiem tego portalu. Wiadomym jest że warto inwestować w systemy. Jednak przeglądając forum widzę tandetne reklamy różnych firm...jeden z drugim używają takiej a takiej firmy i są dosłownie "w niebo wzięci", ja też reprezentuję jakąś firmę, ale wybaczcie drodzy koledzy po fachu... nie podaję strony www do firmy, nie podaję że jestem zadowolony z takiej czy takiej firmy...Po prostu udzielam rzetelnych informacji nt możliwości jak również jakości urządzeń oferowanych przez firmę, którą reprezentuję oraz ewentualnych możliwości dostosowania systemu do potrzeb Klienta. W rozmowach z Klientem nie mydle mu oczów takimi i takimi wodotryskami czy wręcz niemożliwym do uzyskania abonamentem realnym...
Ja mówię czy piszę otwarcie..Abonament tyle.... urządzenia są ....,itd... koszty ewentualne dodatkowe mogą wynieść tyle a tyle... "do jasnej" ch.... zacznijmy używać czegoś takiego jak "Rzetelna Informacja"... A nie traktujmy KLIENTA jak za przeproszeniem "frajera"....

Adam Błuś Adam Błuś autor ma 31 podziękowań

Bardzo dziękuję Panie Macieju za Pana wpis. Na taki wpis czekałem klika miesięcy. Doskonale Rozumiem Pana opinię rozgoryczenie. Ja czasem też mam dosyć nachalnej reklamy w postaci to jest najlepsze i z tego ja korzystam i oczywiście polecam. Jestem zdania, że powinniśmy koncentrować się raczej w obszarze problemowych wypowiedzi typu jak to stosować, na co zwrócić uwagę i jak zdiagnozować procesy które chcemy kontrolować i z czego tak naprawdę firma będzie miała korzyści. Wierzę, że Klient jest mądry i nie da się nabrać na sztuczki i jeśli zachęcamy go w sposób nachalny bez rzeczowej dyskusji tym bardziej będzie na nie proponowanych produktów

Dziękuję za porządkujący dyskusję wpis
Pozdrawiam
Adam Błuś

martaadaa martaadaa martaadaa martaadaa

Jak już ktoś wcześniej wspominał bardzo dobrym wyborem byłaby firma Satis. Mają dużo dobrych opinii na swój temat, więc proponuję się zastanowić nad wyborem właśnie ich oferty. Poza tym, poczytajcie sami [url=http://satisgps.com.pl/?utm_source=FB&utm_medium=FB&utm_campaign=08]Monitoring GPS[/url]
martaadaa martaadaa zmienił treść wpisu 28 sierpnia 2014

Aby dyskutować na forum, należy się zalogować.

Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zgłoś naruszenie wpisu w dyskusji Czy warto inwestować w system monitoringu gps?

Możesz teraz zgłosić wybrany wpis do moderacji, jeśli uważasz, że narusza regulamin lub zasady dobrego wychowania.
Nasi moderatorzy sprawdzą Twoje zgłoszenie.

Zgłaszany wpis

Powód zgłoszenia