Nagrody od PBD

Nagrody od PBD

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego wręczyło podczas uroczystej gali nagrody: „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Współorganizatorem konkursu i uroczystości była Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a patronat honory sprawowało Ministerstwo Infrastruktury.

Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego powołało Kapitułę Nagrody „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, która dokonała wyboru laureatów w pięciu kategoriach. W jej skład weszli: Katarzyna Turska (dyrektor Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), Andrzej Wojciechowski (dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego), Andrzej Podsiadło (prezes Polskiego Czerwonego Krzyża), Romuald Chałas (prezes Automobilklubu Polskiego), Paweł Żuk (Shell Polska), Piotr Pawłowski (Prezes Fundacji Integracja), Ewa Łabno-Falęcka (prezes PBD), Paweł Wideł (wiceprezes PBD), Jarosław Giemza, Bartłomiej Morzycki oraz Piotr Sikorski (członkowie zarządu PBD).

– Partner bezpieczeństwa ruchu drogowego to nagroda, którą chcemy przyznawać co roku tym osobom, instytucjom czy organizacjom, które wniosły największy wkład w trwałą poprawę bezpieczeństwa drogowego w Polsce – powiedziała dr Ewa Łabno-Falęcka, prezes PBD, przewodnicząca Kapituły.Nominowani i zwycięzcy

Osoba roku: Jacek Zalewski

1. Jacek Zalewski – dyrektor Departamentu Analiz i Nadzoru w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ubiegłych latach dyrektor Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Za organizowanie wielu długofalowych inicjatyw – na przykład – trzeźwy poranek, czy też piątkowy wieczór. Jako Dyrektor BRD KGP zainicjował i przeprowadził szereg kampanii ogólnopolskich m.in. „Odblaski ratują życie”. Jest pomysłodawcą filmu „Masz jedno życie” oraz spotu „Warszawa jest zbyt piękna by ginąć na jej ulicach”.

2. Karolina Chemicz – radna Miasta Tychy. Za zorganizowanie akcji „A widzisz? Widoczne dziecko na drodze” prowadzonej w Tychach. Akcja miała na celu wyposażenie dzieci i młodzieży w elementy odblaskowe. Rozdano ponad 3000 odblasków.

3. Tomasz Połeć – główny inspektor transportu drogowego. Za żelazną konsekwencję w zabiegach o wprowadzenie automatycznego systemu kontroli prędkości w Polsce oraz za doskonałą rzeczową współpracę z wieloma partnerami będącymi stronami w tej kwestii. Za doprowadzenie do końca projektu zautomatyzowanego systemu radarów w Polsce.

Organizacja pozarządowa roku: Stowarzyszenie Misie Ratują Dzieci

1.Stowarzyszenie Misie Ratują Dzieci. Za nowatorskie podejście i konsekwencję działania. Stowarzyszenie działa od 1999r jako organizacja humanitarna, której głównym celem jest działalność profilaktyczna zmierzająca do zmniejszenia liczby wypadków, zwłaszcza tych z udziałem dzieci. Stowarzyszenie oferuje profesjonalną pomoc psychologiczną dla dzieci – ofiar wypadków i ich rodzin oraz ratowników medycznych.

2. Fundacja Rozwoju Inżynierii Lądowej. Za organizację międzynarodowych seminariów GAMBIT – największej tego typu konferencji w Polsce. Od lat prowadzi badania w zakresie bezpieczeństwa drogowego, jest partnerem europejskiego programu EuroRAP, służącego ocenie dróg w Europie pod kątem ich bezpieczeństwa.

3. Fundacja Krzyś. Za organizowanie corocznych kampanii „Noc bez wypadków”, które odbywają się dzięki zaangażowaniu licznych wolontariuszy. Jest organizatorem ogólnopolskich kampanii Symulator Bezpiecznej Jazdy.

Instytucja publiczna roku: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

1.Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Za doprowadzenie do końca projektu zautomatyzowanego systemu radarów w Polsce. Za prowadzenie akcji skierowanej do dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczny Autokar”.

2. Zespół Parlamentarny ds. BRD w Sejmie RP. Za podnoszenie kwestii bezpieczeństwa ruchu drogowego na forum Parlamentu i zainteresowanie problematyką BRD na najwyższym szczeblu.

3. Ministerstwo Sprawiedliwości. Za organizowanie ogólnopolskiej konferencji i kampanii społecznej „Ofiary Wypadków Drogowych – Nasza Wspólna Odpowiedzialność”.

Firma roku: PZU S.A.

1.PZU S.A. Za długoletnie angażowanie się w różnego rodzaju inicjatywy na rzecz BRD m.in. organizując ogólnopolską kampanię „STOP Wariatom Drogowym”. Za podjęcie i wdrożenie programu bezpieczeństwa Flota, podnoszącego poziom świadomości wśród użytkowników pojazdów flotowych i służbowych.

2.Toyota Motor Poland. Za całokształt działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, szerzenie oświaty w tym zakresie (m.in. filmy na płytach DVD), prowadzenie Akademii Jazdy, dla tych, którzy chcą poprawić technikę jazdy i tym samym przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

3.Liberty Direct. Za długofalowy program „Taksówka z fotelikiem” w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci podróżujących taksówkami oraz edukowania rodziców na temat bezpiecznego przewożenia dzieci, również podczas krótkich przejazdów.

Media roku: Polskie Radio Program Trzeci

1.Polskie Radio Program Trzeci. Za stałe podnoszenie w ramach swoich audycji problematyki Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i częste apelowanie do kierowców o bezpieczną jazdę. Nadawana audycja „Radionawigator Trójki” informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym oraz przypomina kierowcom o zachowaniu ostrożności na drogach.

2.AutoŚwiat. Za konsekwentne, cotygodniowe propagowanie tematyki BRD w sposób profesjonalny i niepopulistyczny.

3.TVN. Za poświęcanie uwagi regularnym informacjom na temat stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, uzupełnianie ich komentarzami ekspertów, nagłaśnianie ogólnopolskich akcji prowadzonych m.in. przez policję. Ponadto za cykliczne emitowanie programów mających na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach – w tym poprzez edukację kierowców: „Uwaga pirat”, „Wypadek – Przypadek”, „Do celu”, „Jazda polska”, „Pogoda dla kierowców”.

Poleć ten artykuł:

Polecamy