Spóźnione projekty

Spóźnione projekty

Az 60% projektów logistycznych przekracza zakładany czas realizacji – to tylko jeden z wniosków wynikających z Raportu przeprowadzonego w ramach Panelu Polskich Menedżerów Logistyki dotyczącego projektów logistycznych w polskich przedsiębiorstwach.W ogólnopolskim badaniu

W ogólnopolskim badaniu przeprowadzonym przez firmę Logisys wzięło udział 142 menedżerów logistyki pracujących w firmach z wielu branż i o różnej wielkości. Wyniki Raportu wskazują, że w ostatnich 3 latach w Polskich przedsiębiorstwach menedżerowi byli niezwykle zajęci – ponad 70% firm w Polsce zrealizowało co najmniej 1 duży projekt logistyczny, ale aż 40% spośród tych firm zrealizowało 4 lub więcej projektów.

 

Bezpośrednia poprawa jakości i wydajności są najczęściej wskazywanymi celami projektów. Najrzadziej (ok. 40% odpowiedzi) wskazywanym skutkiem są efekty strategiczne. 60% projektów kończy się sukcesem, ale równocześnie zaledwie 40% projektów logistycznych nie przekracza budżetu.

 

Niestety, ponad 2/3 firm w Polsce przeprowadza niewystarczającą liczbę kalkulacji kosztów planowanego projektu logistycznego, czyli realizuje najwyżej trzy typy kalkulacji z wymaganych sześciu. W efekcie niemal 20% menedżerów nie jest w stanie powiedzieć, jaki jest rzeczywisty koszt projektu logistycznego.

 

 

Poleć ten artykuł:

Polecamy