Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Fabryka Pilkington Automotive nagrodzona za bezpieczeństwo pracy
  •   

19 grudnia 2013   Elżbieta Sobańska
Fabryka Pilkington Automotive nagrodzona za bezpieczeństwo pracy Fabryka szyb samochodowych Pilkington Automotive Poland w Chmielowie została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Wyróżnienie przyznano za zastosowane w praktyce rozwiązania techniczne i organizacyjne, podnoszące poziom bezpieczeństwa pracowników.
 

Należąca do NSG Group spółka Pilkington Automotive Poland, producent szyb samochodowych dla czołowych światowych marek, zdobyła prestiżową nagrodę w 41. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy, organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Wyróżnienie przyznano za rozwiązania na rzecz bezpieczeństwa pracowników, wprowadzone w nowym zakładzie produkcyjnym Pilkington Automotive w Chmielowie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 10 grudnia w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie.

- Bezpieczeństwo pracy jest ważnym obszarem we wszystkich spółkach Pilkington w Polsce, o czym świadczą wprowadzane rozwiązania technologiczne, działania na rzecz profilaktyki, czy podnoszenia świadomości pracowników w zakresie bezpiecznych zachowań w miejscu pracy – mówi Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland. - Otrzymana nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że opracowywane i wdrażane przez nas innowacyjne projekty mogą stać się dobrą praktyką i przykładem dla innych przedsiębiorstw, przynosząc wymierne efekty w zakresie poprawy warunków pracy nie tylko w zakładach Pilkington.

Nowy zakład Pilkington Automotive Poland otrzymał nagrodę III stopnia w kategorii rozwiązania techniczne i organizacyjne za projekt pt. „Bezpieczeństwo pracy w zakładzie produkcyjnym – bramki grawitacyjne, 100% separacji dróg dla pieszych od dróg dla wózków widłowych”.

W ramach programu na terenie fabryki szyb samochodowych w Chmielowie zaplanowano i wykonano oznakowany system poruszania się dla pieszych. W całym zakładzie ścieżki dla pieszych zostały odizolowane od dróg transportowych za pomocą barierek. Dodatkowo, na każdym przejściu dla pieszych przecinającym się z wewnętrzną drogą transportową zainstalowano bramki bezpieczeństwa, które chronią pracowników przed nagłym wejściem w strefę poruszania się wózka widłowego.

Fabryka Pilkington Automotive w Chmielowie to nowoczesny zakład produkcyjny, w którym powstają szyby samochodowe dla takich marek jak General Motors, Ford, Volkswagen, Fiat, a także szyby do samochodów ciężarowych MAN, DAF, Mercedes i Volvo. Obecnie w zakładzie trwa drugi etap inwestycji, polegający na instalacji urządzeń i uruchamianiu kolejnych linii produkcyjnych oraz stanowisk montażowych.

 

Ryszard Jania, prezes Pilkington Automotive Poland, z przyznanym wyróźnieniem (trzeci od lewej). Fot. CIOP-PIB.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.