Komunikacja XXI wieku: Systemy Transics w sektorze TSL

Komunikacja XXI wieku: Systemy Transics w sektorze TSL

W branży TSL niewłaściwe zarządzanie kilkudziesięcioma samochodami może generować niepotrzebne koszty, a tym samym obniżać efektywność działania całej firmy transportowej. Z pomocą przychodzi rozbudowany system firmy Transics.

System  pozwala w pełni monitorować towar oraz zamówienia, pracę ciężarówek, kierowców i naczep, a tym samym optymalizować pracę całego biznesu. Dostępna jest aplikacja biurowa TX-CONNECT i komputer pokładowy TX-MAX zainstalowany w ciężarówce. Cały system dostosowywany i konfigurowany jest do indywidualnych potrzeb firmy. Dzięki temu może ona m.in.: zdalnie zarządzać czasem kierowcy oraz jego aktywnością, przesyłać zlecenia i wszelkie niezbędne informacje dla kierowcy i spedytora, zarządzać trasą oraz raportować kluczowe parametry. Dodatkowo wykorzystując rozbudowane dane z komputera pokładowego pojazdu osoba zarządzająca flotą jest w stanie kontrolować zużycie paliwa oraz monitorować technikę jazdy kierowców. Pozwala to obniżyć koszty floty, a tym samym zoptymalizować działanie firmy.

Usługi oferowane są też na aplikacjach mobilnych – TX-SMART. Jest to rozwiązanie dedykowane do monitorowania podwykonawców. Dzięki integracji TX-SMART z platformą TX-CONNECT ułatwia przesyłanie wiadomości tekstowych i informacji planistycznych. W ten sposób w ramach jednej aplikacji spedytorzy mogą monitorować zarówno własną flotę i pracującą na zlecenie.

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym w firmach transportowych jest niezależny system TX-MAGELLAN służący do kontroli naczep. Transics oferuje pełną gamę produktów m.in. z autonomicznym zasilaniem, kontrolą tras, monitorowaniem temperatury, parametrów technicznych naczepy aż po rozwiązania ATEX.

Więcej szczegółów, dotyczących działania systemu, będzie można poznać podczas konferencji Multimodal Europe, która odbędzie się 13 marca 2013 roku w Warszawie.

Fot. Transics

Komputer pokładowy TX-MAX

Poleć ten artykuł:

Polecamy