Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Duże zmiany w MAN Starachowice
  •   

15 grudnia 2016   Witold Zygmunt
Duże zmiany w MAN Starachowice Po zamknięciu fabryki w Sadach i skoncentrowaniu produkcji autobusów w Starachowicach, świętokrzyski zakład czekają kolejne zmiany. Fabryka zostanie rozbudowana, zaś zakład będzie miał nowego szefa.
 

W Starachowicach powstanie Centrum Podwoziowe MAN. Po zakończonym w 2016 roku projekcie restrukturyzacji zakładu, w ramach którego w latach 2015 – 2016 produkcja kompletnych autobusów miejskich MAN w Polsce została skoncentrowana w zakładzie w Starachowicach, zakład czeka kolejne wyzwanie. Od stycznia 2018 roku to w Starachowicach produkowane będą wszystkie samojezdne podwozia autobusowe.

 

Dotychczas zakład produkował podwozia do autobusów niskopodłogowych, niebawem w Starachowicach ruszy również produkcja podwozi do autobusów wysokopodłogowych i turystycznych, które dotychczas produkowano w zakładzie MAN w niemieckim Salzgitter. W związku z rozszerzeniem produkcji konieczne stało się wybudowanie nowej hali o powierzchni ponad 6500 m.kw., w której to powstanie Centrum Podwoziowe MAN. Koszt inwestycji to ok. 15 milionów złotych. W nowej hali, pod której budowę wmurowano podpisany przez władze firmy oraz władze samorządowe akt erekcyjny, zatrudnienie znajdzie około 130 nowych pracowników. Będą to głównie montażyści, inżynierowie i pracownicy logistycy.

 

W planach jest również uruchomienie produkcji dachów autobusowych w kompleksie budynków przy ul. Ostrowieckiej. Obecnie trwają starania o przyłączenie tego terenu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jak poinformował, obecny na spotkaniu, prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marcin Perz w w ministerstwie zostanie złożony stosowny wniosek w tej sprawie. Wraz z uruchomieniem produkcji dachów autobusowych pojawi się szansa na kolejne, miejsca pracy i na tym nie koniec, bo w planach jest także uruchomienie produkcji autobusów elektrycznych.

 

15 grudnia kończy tymczasem pracę dotychczasowy kierownik zakładu. Stanisław Ziętkiewicz. MAN-a. Pan Ziętkiewicz pracował w Starachowicach równo 100 miesięcy czyli 8 lat. Najpierw był szefem produkcji a później został kierownikiem zakładu. Nowym kierownikiem starachowickiego zakładu MAN-a mianowany został pochodzący z RPA Mark Gouws, wcześniej kierujący fabryką w Sadach.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.