Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Inwestycje na koniec roku
  •   

16 grudnia 2016   Witold Zygmunt
Inwestycje na koniec roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec.
 

Na terenie Mielca i Lublina zainwestują firmy, które już prowadzą działalność gospodarczą w strefie. Dwa nowe projekty inwestycyjne będą rozwijane w lubelskiej podstrefie przez GT 85 Polska oraz ABM Greiffenberger Polska.

 

Pierwszy z inwestorów, producent przemysłowych urządzeń myjących planuje stworzyć profesjonalny dział badawczo-rozwojowy, którego podstawowym zadaniem będzie wdrożenie do seryjnej produkcji przedsiębiorstwa nowych technologii w obszarze swojej działalności. W tym celu spółka deklaruje inwestycje na poziomie ponad 4,5 mln zł, co pozwoli na zatrudnienie 10 nowych pracowników.

 

Z kolei firma ABM Greiffenberger Polska specjalizująca się w branży maszynowej (przekłądnie i silniki elektryczne) podjęła decyzję o realizacji nowego projektu inwestycyjnego polegającego na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu. W tym celu spółka zamierza zakupić maszyny i urządzenia takie jak m.in. piece do montażu termicznego oraz nowoczesne linie montażowe. Całe przedsięwzięcie o wartości 17 mln zł przyczyni się do utworzenia co najmniej 50 nowych miejsc pracy.

 

Na obszarze strefy w Mielcu nową inwestycję deklaruje firma Metalpol. To rodzinne przedsiębiorstwo produkuje różnego rodzaju sprężyny wykorzystywane w samochodach ciężarowych, autobusach, maszynach rolniczych.

 

W ramach nowej inwestycji szacowanej na 12 mln zł firma zamierza rozbudować istniejący kompleks produkcyjny o dodatkowe powierzchnie magazynowo-produkcyjne, utworzenie działu badawczo-rozwojowego oraz zakup niezbędnych urządzeń i parku maszynowego.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.