Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Bridgestone rozbuduje także zakład w Poznaniu
  •   

19 października 2017   Witold Zygmunt
Bridgestone rozbuduje także zakład w Poznaniu Po niedawnej informacji o planowanej inwestycji Bridgestone w Stargardzie, koncern opublikował kolejne dobre dla Polski wieści. Japoński producent opon zamierza rozbudować także swoją największą Polską fabrykę w Poznaniu.
 

Koncern ogłosił swój plan inwestycji w Europie. Bridgestone zamierza rozbudować i zwiększyć swoje trzy europejskie zakłady - w Poznaniu, Stargardzie i hiszpańskim Burgos. Japończycy wydadzą na ten cel 266 mln. euro, z czego 194 mln. trafią do Polski.

 

Koncern zamierza poprawić wydajność zakładów poprzez rozbudowę, zakup nowoczesnych maszyn i optymalizację linii produkcyjnych. Bridgestone chce także wdrożyć w swoich zakładach systemy transportu automatycznego. Inwestycje mają się zakończyć w 2022 roku, zaś fabryki powinny wówczas posiadać o 20-procent wyższą wydajność.

 

Poznański zakład Bridgestone, istniejący od 1998 roku, skupia się na produkcji opon do samochodów klasy premium, ma ponad 260 tys. m.kw. powierzchni i zatrudnia blisko 2 tys. osób. W Stargardzie pracuje kolejne 940 osób, zaś fabryka specjalizuje się w oponach do pojazdów użytkowych.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.