Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Ekol uruchamia 63 turecki port morski - Terminal Ro-Ro Yalova
  •   

9 października 2017   Kinga Wiśniewska
Ekol uruchamia 63 turecki port morski - Terminal Ro-Ro Yalova Chcąc być źródłem inspiracji dla branży poprzez innowacje, Ekol zlecił wybudowanie Terminala Ro-Ro Yalova. Po dwóch latach prac terminal zaczął działać i wspomaga przedsiębiorstwa zajmujące się importem i eksportem z Turcji. Jest też wykorzystywany jako hub, łącząc Europę z Bliskim Wschodem.
 

Rozpoczynając działalność, terminal przyjął pierwsze pojazdy w poniedziałek, 3 września, a pierwszy rejs promu Ro-Ro miał miejsce w środę, 4 września, gdy prom o nazwie Qezban wypłynął do Triestu we Włoszech. Początkowa wartość inwestycji wyniosła 40 mln euro.

Wybudowany w miejscowości Yalova Topçular na powierzchni 80 000 m2 i mogący pomieścić 500 naczep Terminal Ro-Ro Yalova jest wyposażony w dok z dwoma rampami, aparat rentgenowski, urząd celny, laboratorium, biura agencyjne, pomieszczenia socjalne dla kierowców, magazyn tranzytowy o powierzchni 16 000 m2 oraz magazyn ADR.

 

Laboratoria w terminalu będą przeprowadzały badania materiałów, umożliwiając eksport m.in. produktów tekstylnych i skórzanych, obuwia, materiałów biurowych oraz zabawek. Dział, który będzie analizował żywność i jej możliwości importowo-eksportowe, rozpocznie pracę pod koniec roku. Od listopada samochody ciężarowe z towarami przeznaczonymi na eksport będą mogły skorzystać ze stacji benzynowej bez konieczności płacenia podatku konsumpcyjnego.

Terminal Ro-Ro Yalova wyeliminuje ponad 100 000 naczep z ulic Stambułu oraz zmniejszy korki w Haydarpaşa. Terminal zminimalizuje również problemy operacyjne związane z czasem straconym w korkach na terenie miasta. Do tej pory Ekol prowadził operacje z portu Haydarpaşa. Od teraz operacje będą prowadzone z Terminal Ro-Ro Yalova.

 

Podczas otwarcia terminalu, prezes Ekol, Ahmet Musul powiedział: - Ten port został wbudowany w najważniejszym logistycznie rejonie Turcji i będzie wspierać operacje naszych eksporterów, zwłaszcza z branży motoryzacyjnej. Nasze inwestycje przyczyniają się do rozwoju nie tylko naszej firmy, ale całej branży. Nowy terminal umożliwi firmie Ekol oferowanie lepszych rozwiązań w oparciu o jakość i zyski. Będą liderem, daleko wyprzedzającym konkurencję w Turcji i w naszym regionie, rozwijamy się z maksymalną szybkością.

 

Terminal Ro-Ro Yalova poprawi wydajność pomagając producentom i przewoźnikom oszczędzać czas i pieniądze. Nowy terminal znacząco przyczyni się też do ochrony środowiska. Redukując czas transportu, Ekol zaoszczędzi 1,5 mln litrów ON, 4 mln kilometrów przejechanych po drogach, redukując emisje CO2 o 3,7 mln kg oraz odpadów niebezpiecznych o 12 000 kg.

 

(Ekol)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.