Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Znakomite wyniki PKB po III kwartale
  •   

14 listopada 2017   Witold Zygmunt
Znakomite wyniki PKB po III kwartale GUS opublikował dziś szybki szacunek Produktu Krajowego Brutto za III kwartał 2017 r. Ekonomiście śledząc comiesięczne sygnały z gospodarki oczekiwali dobry wyników, lecz odczyt okazał się jeszcze lepszy niż prognozy.
 

PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 4,7% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego. To najlepszy kwartalny wzrost od 2011 roku. Analitycy oczekiwali tymczasem wzrostu o średnio 4.5%.

 

PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zwiększył się realnie o 1,1% w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 5,0%.

 

To nie koniec dobrych wieści - GUS zweryfikował i uaktulanił dane dotyczące PKB w poprzednich kwartałach. Wynik za 1 kwartał 207 roku został podwyzszony do 4,1% wzrostu, zaś za II kwartał do 4,0% wzrostu.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.