Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

PSA może przejąć Opla
  •   

17 lutego 2017   Witold Zygmunt
PSA może przejąć Opla Wieści o możliwej ogromnej transakcji w branży motoryzacyjnej zatrzęsły w ostatnich dniach biznesem. PSA rozważa odkupienie od General Motors europejskiej marki amerykańskiego koncernu - Opla. Ewentualna transakcja będzie dotyczyć też zakładów w Polsce.
 

Wiadomość podał serwis Bloomberg, powołując się na źródła w PSA, zaś GM nie przekreśliło kategorycznie tych doniesień. Oba koncerny przyznają, że rozważają różne warianty współpracy. Opel od kilku lat nie jest dochodowy, choć jego sytuacja po restrukturyzacji poprawia się. Analitycy spodziewają się, że GM będzie chętne do sprzedaży, choć w 2009 roku, gdy szalał kryzys a ofertę złożyła Magna, Amerykanie nie zdecydowali się na taki krok.

 

PSA ma za sobą jeszcze poważniejszy kryzys i ciągle staje na nogi. Jednak zakup Opla sprawiłby, że francuski koncern stałby się drugim największym producentem samochodów w Europie, ustępując tylko grupie VW. Fiat podjął podobne ryzyko kilka lat temu i kupując Chryslera odniósł duży sukces.

 

W Polsce waży się los dużych obiektów GM - fabryki samochodów osobowych w Gliwicach, zakładu produkcji silników w Tychach oraz Centrum Usług Wspólnych w Tychach. Gliwicka fabryka jest jednym z najlepszych zakładów Opla i rok temu pobiła swój rekord produkcji.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.