Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Inwentaryzacja bez podnośników
  •   

10 marca 2017   Kinga Wiśniewska
Inwentaryzacja bez podnośników FM Logistics oraz Hub One zaprezentowały platformę Inventory Viewer – zautomatyzowany system inwentaryzacji, który nie wymaga korzystania z podnośników.
 

Rozwiązanie zostało opracowane przez Hub One, usługodawcę technologii informacyjnych i komunikacyjnych, na podstawie specyfikacji FM Logistic – przeprowadzone testy przyniosły pozytywne rezultaty.

 

Inventory Viewer to platforma przymocowana do ramion wózka typu Reach, wyposażona w kamery zdolne do odczytu kodów kreskowych na wysokości do 2,5 metra. Posiada również kamery IP do fotografowania palet oraz czujniki do rozpoznawania palet i wykrywania ewentualnych przeszkód. Wózek porusza się z prędkością 4 km/h, z poziomu na poziom (1 poziom = około 90 palet). Kamery odczytują kody kreskowe i lokalizacje palet, gdy wózek jest w ruchu, a następnie przesyłają je bezpośrednio do WMS (System Zarządzania Gospodarka Magazynową) w celu starannej analizy.

 

Przeprowadzone testy wskazują na 98,5% stopień dokładności, który odzwierciedla wysoką wartość dodaną, jaką zapewnia Inventory Viewer w okresach inwentaryzacji. Obsługiwane lokalizacje są przetwarzane w ciągu 3 sekund, a nie jak w przypadku klasycznego systemu inwentaryzacji 30 sekund. Wykonywane zdjęcia mają wysoką rozdzielczość, dzięki czemu umożliwiają rozwiązywanie niezgodności z pozycji z komputera, bez konieczności obecności w magazynie.

 

Firma FM Logistic zidentyfikowała od 15 do 20 miejsc, które mogą być wyposażone w Inventory Viewer. System ten jest szczególnie przydatny w miejscach, gdzie obsługiwanych jest kilku klientów jednocześnie. We Francji w pierwszej kolejności nowe rozwiązanie będzie wykorzystywane w magazynach operatora w Château-Thierry (2), Fauverney (21) oraz Fontenay-Trésigny (77). Zainteresowanie wykorzystaniem systemu zadeklarowały oddziały FM Logistic m.in. w Brazylii i Rosji.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.