Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Produkcja przemysłowa straciła rozpęd
  •   

17 marca 2017   Witold Zygmunt
Produkcja przemysłowa straciła rozpęd GUS opublikował dane temat dynamiki produkcji przemysłowej w lutym. Choć wyniki fabryk poszły w górę, nie udało się utrzymać świetny wyników ze stycznia.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w lutym br. o 1,2% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 6,8%) i o 0,9% niższa w porównaniu ze styczniem br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 4,8% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,6% wyższym w porównaniu ze styczniem br.

 

W stosunku do lutego ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 15 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji pozostałego sprzętu transportowego – o 32,9%, w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń – o 10,3%, w produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 5,0%, artykułów spożywczych oraz metali – po 4,9%, wyrobów z metali – o 3,8%, maszyn i urządzeń – o 2,7%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lutym ub. roku, wystąpił w 19 działach, m.in. w produkcji wyrobów farmaceutycznych – o 14,1%, napojów – o 8,7%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 7,9%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 6,2% oraz produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 4,4%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.