Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Fabryka Rekers w Ujeździe oficjalnie otwarta
  •   

29 marca 2017   Witold Zygmunt
Fabryka Rekers w Ujeździe oficjalnie otwarta Ścianki oporowe i gotowe garaże betonowe będzie produkować w Ujeździe firma Rekers. Zakład już ruszył. Na razie przerabia 100 ton betonu dziennie, ale będzie znacznie więcej.
 

Firma w 2015 r. kupiła 10 hektarów ziemi leżących na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej gminy Ujazd. Na części terenu zbudowano nowy zakład, w którym produkowane będą ścianki oporowe prefabrykowane z elementów typu "L" i "T" oraz gotowe betonowe garaże. W tej chwili zatrudnionych jest tam dziewięć osób, a pięć kolejnych jest przygotowywanych do pracy. Firma Rekers ma już także plany rozbudowy. Po lewej stronie budynku ma zostać dobudowane biuro inżynieryjne.

 

- Budowa takiego zakładu nie jest dla nas codziennością. Tym bardziej cieszę się, że po rocznej budowie udało się zakład otworzyć – powiedział Ulrich Rekers, prezes firmy.

 

Koszt całej inwestycji to 20 mln zł. Produkcja ruszyła przed miesiącem. W ciągu dnia przerabianych jest 100 ton betonu, ale wiosną – gdy pojawią się kolejne zlecenia – ta liczba wzrośnie.

 

Prezes Ulrich Rekers podkreślił, że do powstania inwestycji przyczyniło się wiele środowisk, w tym samorząd regionalny i lokalny. O zlokalizowaniu fabryki w Ujeździe zadecydował m.in. dobry klimat polityczny, otwartość i szybkość działania. Oficjalne otwarcie zakładu miało miejsce 23 marca br.

 

- Rozpoczęcie pracy to dopiero początek trudu. Postaramy się pomóc, pozostajemy do dyspozycji, zachęcamy do kontaktu z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki – mówił Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa.

 

- Dzisiaj cieszymy się z tego, że Strefa Aktywności Gospodarczej zapełnia się inwestorami, ale początki takie łatwe wcale nie były. Kolejne firma doceniła pracę samorządu, dobry klimat. Będziecie mieć wokół siebie wspaniałych ludzi – zwrócił się do inwestorów Józef Swaczyna, starosta strzelecki.

 

Firma Rekers Betonwerk to rodzinne przedsiębiorstwo średniej wielkości, które działa w branży budowlanej od 1919 r. Dzisiaj zatrudnia w różnych zakładach na terenie Niemiec przeszło 1000 osób. Należy do najbardziej prężnych przedsiębiorstw przemysłu betonowego oraz wyrobów gotowych. Od 1956 r. firma wykonuje regularną kontrolę jakości w zarejestrowanym stowarzyszeniu „Kontrola jakości zakładów betonowych oraz wyrobów betonowych Dolna Saksonia - Hamburg - Brema“.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.