Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Dwucyfrowy wzrost produkcji przemysłowej w marcu
  •   

20 kwietnia 2017   Witold Zygmunt
Dwucyfrowy wzrost produkcji przemysłowej w marcu GUS przekazał dziś dane na temat dynamiki produkcji przemysłowej w marcu. Wyniki z fabryk są znakomite, choć spory na nie wpływ miała kwietniowa data Świąt Wielkanocnych.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w marcu br. o 11,1% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 0,7%) i o 17,6% wyższa w porównaniu z lutym br.

 

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 8,1% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 2,1% wyższym w porównaniu z lutym br.

 

W stosunku do marca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji maszyn i urządzeń – o 22,9%, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 21,9%, wyrobów z metali – o 18,9%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 18,6%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 16,6%, wyrobów farmaceutycznych – o 15,1%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 15,0%, wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 14,7%, mebli – o 14,5%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z marcem ub. roku, wystąpił w 5 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 7,9% oraz w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej– o 5,0%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.