Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Rosną trzy razy szybciej niż rynek
  •   

20 kwietnia 2017   Tomasz Czarnecki
Rosną trzy razy szybciej niż rynek Trzy pierwsze miesiące roku potwierdziły dynamiczny trend wzrostowy grupy leasingowej Idea Getin Leasing. Z portfelem nowych umów o wartości 1,78 mld zł, Grupa zwiększyła udział w rynku (r/r) z 10,13 proc. do 11,95 proc.
 

Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że branża leasingowa sfinansowała w I kwartale 2017 roku inwestycje o wartości 15 mld zł, co oznacza 12,7-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2016 r. Grupa Idea Getin Leasing z rekordowym wynikiem 1,78 mld zł sfinansowanych środków trwałych, po raz kolejny zajęła czołowe miejsce na podium.

– Wyniki pierwszego kwartału wyraźnie wskazują na wzrost popytu inwestycyjnego. Wierzę, że jest to bardzo dobry prognostyk dla całej branży i Grupy Idea Getin Leasing, która rośnie zdecydowanie szybciej niż rynek. Sukcesu naszych spółek upatrujemy przede wszystkim w konsekwentnej realizacji strategii biznesowej oraz sprzyjającej koniunkturze gospodarczej, szczególnie w handlu detalicznym. Naszym motorem wzrostu jest przede wszystkim leasing pojazdów lekkich i środków transportu ciężkiego, w których posiadamy odpowiednio 13,27 proc. i 14,74 proc. udziału w rynku – podkreśla Marek Bauer, prezes zarządu Idea Leasing.

W I kwartale br. polscy przedsiębiorcy wyraźnie postawili na rozwój flot samochodów osobowych. W okresie od stycznia do marca 2017 r. Grupa Idea Getin Leasing zarejestrowała 16 306 pojazdów, stanowiących 1/5 część całego rynku (20,8 proc. z 78 320 sztuk). Trend ten widoczny jest także w segmencie samochodów dostawczych o masie do 3,5 t, gdzie Grupa obsłużyła blisko 1/3 wszystkich zarejestrowanych pojazdów (3 135 sztuk, czyli 32,1 proc. rynku).

– Leasing pojazdów jest domeną naszej spółki. W IQ 2017 roku sfinansowaliśmy jako Grupa aktywa o łącznej wartości 1,78 mld zł, a pojazdy stanowią prawie 85 proc. naszej sprzedaży, tj. 1,5 mld zł. Liczba i wartość zrealizowanych transakcji świadczy o tym, że jesteśmy firmą pierwszego wyboru dla przedsiębiorców, którzy chcą sfinansować zakup środków transportu poprzez leasing. Nasz sukces opiera się na urozmaiconej ofercie produktowej oraz bardzo szybkich, zautomatyzowanych decyzjach i rozbudowanej sieci sprzedaży. Jesteśmy obecni u większości dealerów i dostawców, strategiczne alianse z markami: Opel, Ford i Honda mają istotny wpływ na dostępność naszego finansowania dla przedsiębiorców – mówi Daniel Drobniak, prezes zarządu Getin Leasing.

W segmencie środków transportu ciężkiego i maszyn budowalnych Grupa Idea Getin Leasing sfinansowała pojazdy o wartości 632,72 mln zł, czyli aż o 38,7 proc. więcej niż przed rokiem, przy ujemnej dynamice całego rynku (-4,2 proc. r/r). Leasing pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t wzrósł w Grupie do 87,9 mln zł, a ciągników siodłowych do 311,9 mln zł, na co wpłynął przede wszystkim rosnący eksport i kontynuacja wymiany przez transportowców używanego taboru na pojazdy nowe, zgodne z normą Euro 6.

Najważniejsze fakty:

· 1,78 mld zł sfinansowanych inwestycji

· 35-proc. dynamika wzrostu Grupy w stosunku do 12,7-proc. wzrostu rynku leasingu w Polsce (r/r)

· blisko 38,7 proc. wzrost finansowania Grupy w branży TSL i maszyn budowalnych przy ujemnej (-4,2 proc.) dynamice rynku (r/r)

· 25-proc. wzrost liczby sfinansowanych środków trwałych: z 15 099 do 18 916 (r/r)

· wzmocnienie pozycji lidera w sektorze pojazdów osobowych, dostawczych do 3,5 t oraz środków transportu ciężkiego

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.