Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Mocna pozycja Prologis w Europie
  •   

21 kwietnia 2017   Kinga Wiśniewska
Mocna pozycja Prologis w Europie Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, podsumował dzisiaj wyniki swojej działalności w pierwszym kwartale 2017 r. w Europie.
 

Prologis Europe zamknął pierwszy kwartał ze współczynnikiem zajętości portfolio na poziomie 96,7%. Firma podpisała nowe umowy najmu i przedłużenia umów obejmujące 1,1 mln m2.

Na koniec kwartału spółka była właścicielem lub inwestorem, w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture, nieruchomości i projektów deweloperskich o łącznej powierzchni 16,8 mln m2 w Europie.

- To był kolejny mocny kwartał dla Prologis w Europie. Nastroje klientów pozostają pozytywne, podaż nowoczesnej powierzchni magazynowej jest pod kontrolą, a popyt stabilny na większości rynków - powiedział Ben Bannatyne, prezes Prologis na Europę. - Połączenie w styczniu dwóch europejskich funduszy: European Logistics Venture 1 (ELV1) oraz Prologis Targeted Logistics Fund (PTELF) usprawniło naszą obsługę strategicznego kapitału. Z kolei utworzenie spółki UK Logistics Venture z CBRE GIP stanowi ważny krok w drodze do dalszego rozwoju naszego biznesu w Wielkiej Brytanii - dodał Bannatyne.

Rynki cieszące się najsilniejszym zainteresowaniem ze strony klientów Prologis w pierwszym kwartale:
· Wielka Brytania; Niemcy, Holandia i Szwecja w Europie Północnej;
· Hawr, Barcelona i Bolonia w Europie Południowej;
· Praga, Budapeszt i Bratysława w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Kluczowe nowe umowy najmu w pierwszym kwartale:
· 53 500 m2 – build-to-suit dla firmy Logiters (ID Logistics Group) w Penedes w Hiszpanii,
· 45 000 – m2, rozbudowa budynku typu build-to-suit dla międzynarodowej firmy z branży detalicznej w Oosterhout w Holandii,
· 13 200 m2 z międzynarodowym dostawcą usług logistycznych w Prague-Uzice w Czechach,
· 11 400 m2 z firmą Cormar Carpets w Prologis Hemel Hempstead w Wielkiej Brytanii.

 

Inwestycje
Podaż obiektów logistycznych klasy A pozostaje na niskim poziomie na wszystkich rynkach europejskich. W pierwszym kwartale Prologis Europe rozpoczął sześć projektów o łącznej powierzchni 191 400 m2 w Wielkiej Brytanii, Holandii, we Włoszech i na Słowacji. 100% stanowiły budynki typu build-to-suit.

Nowe inwestycje Prologis to 36 700 m2 dla firmy z branży handlu elektronicznego w Tilburg w Holandii oraz 16 200 m2 dla dystrybutora odzieży w Bratysławie na Słowacji.

 

Transakcje kupna i sprzedaży
W pierwszym kwartale spółka sprzedała nieruchomości w Austrii, Niemczech, Polsce i na Słowacji na łączną sumę 46 mln euro. Firma sprzedała również 25 hektarów gruntów w Niemczech i na Słowacji.

 

Działalność w Europie Środkowo-Wschodniej
Prologis umocnił swoją pozycję w regionie i utrzymał współczynnik zajętości portfolio na rekordowo wysokim poziomie 96%. Na koniec kwartału portfolio spółki wynosiło 4,6 miliona m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w 43 parkach. Spółka podpisała umowy najmu obejmujące 390 000 m2, z czego nowe umowy stanowiły 125 000 m2, a przedłużone kontrakty 230 000 m2. Pozostała część to umowy krótkoterminowe. Prologis oddał do użytku osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 121 000 m2 w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Kolejne cztery, w pełni wynajęte budynki, o łącznej powierzchni ponad 120 000 m2 znajdują się obecnie w budowie.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.