Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Pierwszy kwartał 2017 znakomity dla PKB
  •   

16 maja 2017   Witold Zygmunt
Pierwszy kwartał 2017 znakomity dla PKB Szybki szacunek produktu krajowego brutto za I kwartał 2017 r., opublikowany dziś przez GUS, przyniósł znakomite wyniki. Wzrost PKB przebił oczekiwania analityków i wyprzedził nawet rządowe prognozy.
 

W I kwartale 2017 r. PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zwiększył się realnie o 1,0% w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 4,1%. PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie o 4,0% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego.

 

Po raz ostatni wzrost na poziomie 4 procent notowano w 2015 roku. Gospodarka wyraźnie się rozkręca, dobre wyniki notują także gospodarki naszych sąsiadów. Ekonomiści spodziewają się jednak, że nie uda się utrzymać tak dobrego tempa wzrostu PKB do końca roku.

 

Do końca maja dokonana zostanie rewizjqa szybkiego szacunku. GUS oceni wówczas również najważniejsze składowe wzrostu gospodarczego.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.