Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Nowa fabryka Japan Tobacco International już działa
  •   

19 czerwca 2017   Witold Zygmunt
Nowa fabryka Japan Tobacco International już działa Grupa Japan Tobacco International oficjalnie zainaugurowała działalność kolejnej fabryki w Polsce. W nowym zakładzie w Starym Gostkowie k. Łodzi pracę znajdzie docelowo 400 osób, dzięki czemu poziom zatrudnienia w JTI Polska osiągnie 1500 osób.
 

Fabryka będzie produkować na rynek polski oraz na eksport tytoń do palenia będący odpowiednikiem ponad 30 mld sztuk papierosów rocznie. Dzięki nowej inwestycji, wartej ponad 200 milionów dolarów, poziom zaangażowania inwestycyjnego JTI w naszym kraju w ostatnich dziesięciu latach znacząco przekroczy 700 milionów dolarów. Ponad 80 proc. produktów JTI wytwarzanych w Starym Gostkowie przeznaczonych jest na eksport do 60 krajów świata, szczególnie do państw Unii Europejskiej.

 

- Japonia jest jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych Polski w regionie Azji, a firmy japońskie były jednymi z pierwszych inwestorów zagranicznych w naszym kraju po przemianach gospodarczych. Cieszę się, że globalny lider, jakim jest JTI, zdecydował się na kolejną inwestycję i pozytywnie wpłynie na środowisko lokalne, krajowe i międzynarodowe – zaznaczył wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

 

- Polska jest wspaniałym miejscem do inwestowania, idealnie łączącym obecność wysoko wykwalifikowanych i zaangażowanych pracowników z dostępem do nowoczesnej infrastruktury oraz otwartym podejściem do biznesu. To kraj wielu nowych i fascynujących możliwości, dlatego to właśnie tutaj kontynuujemy nasze inwestycje – powiedział prezes zarządu i główny dyrektor wykonawczy Grupy JTI, Eddy Pirard.

 

Nowy, zaawansowany technologicznie zakład produkcyjny (o powierzchni 70.000 m.kw.) został wybudowany w ciągu niecałych 18 miesięcy tuż obok już istniejących dwóch fabryk JTI. Zostanie w nim zainstalowanych ponad 30 linii przetwarzających, produkujących i paczkujących tytoń do palenia. Uzupełnieniem tej działalności będzie również produkcja innych wyrobów tytoniowych, takich jak np. cygara oraz tytoń fajkowy.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.