Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

DSV stawia na automotive
  •   

12 lipca 2017   Kinga Wiśniewska
DSV stawia na automotive Branża automotive od lat stanowi dla DSV Road sektor strategiczny, którego rozwój z roku na rok nabiera coraz szybszego tempa. Obecnie jego udział w obrotach operatora sięgnął już blisko 20%, odnotowując jednocześnie największą dynamikę wzrostu.
 

- W 2016 r. automotive stanowiło najszybciej rozwijającą się branżę w DSV Road, której wzrost obrostów rok do roku sięgnął aż 37%. Oznaczało to jednocześnie wzrost udziału tego sektora w obrotach naszej firmy z 15% w 2015 r. do 18% w roku ubiegłym – podsumowuje Filip Czerwiński, prezes zarządu DSV Road. Do grona naszych klientów należą czołowi producenci części samochodowych w Polsce oraz wiodący producenci wyrobów gotowych w Skandynawii i Europie Zachodniej. Najlepszy dowód naszej jakości w obsłudze tej branży stanowią natomiast raporty terminowości, pokazujące np. stuprocentową skuteczność dostaw dla jednego z klientów na przestrzeni ostatnich tygodni.

 

Specyfika efektywnej obsługi branży automotive obejmuje m.in. wrażliwy na uszkodzenia towar oraz ogromny rygor czasowy dostaw, szczególnie w przypadku tych realizowanych w systemie just in time. Wymagania te wymuszają specjalne rozwiązania operacyjne, które szczególnie w przypadku mniejszych partii towaru są możliwe do zrealizowania przez dużego i doświadczonego operatora, ze sprawną siecią połączeń w Polsce i Europie. Jednocześnie w przypadku dużych klientów kluczowa jest przede wszystkim kompleksowość realizowanej obsługi - od dostaw drobnicowych, transportów dedykowanych, po obsługę ładunków częściowych i całopojazdowych.

 

- W przypadku dużych klientów coraz częściej mamy do czynienia z ograniczaniem liczby dostawców oraz wyborem partnerów logistycznych, którzy będą w stanie prowadzić obsługę w ramach kilku krajów, również w zakresie np. transportu lotniczego i morskiego. DSV Road obsługuje zarówno after market, jak i transporty części do producentów samochodów w takich krajach jak Francja, Hiszpania, czy Niemcy, które są głównym ośrodkiem produkcji dla tej branży. W coraz większym stopniu są to także kraje Europy Centralnej oraz Rumunia i Turcja – mówi Filip Czerwiński, prezes zarządu DSV Road.

 

Rozbudowana sieć drobnicowa DSV Road umożliwia realizowanie transportów mniejszych partii towaru w całej Europie, a rozwinięty system transportów bezpośrednich – częściowych oraz całopojazdowych – pozwala na ograniczenie liczby przeładunków w terminalach, minimalizację ryzyka uszkodzeń i zapewnia lepszą kontrolę nad czasem realizacji transportu.

 

- Jednym z modelowych projektów pokazujących nasze dedykowane rozwiązania jest ogólnoeuropejska obsługa firmy Lear z wykorzystaniem tzw. Control Tower. Taki model obsługi pozwalana na zbieranie zleceń klienta w jednym punkcie, raportowanie za pośrednictwem jego systemów oraz dostarczanie niezbędnych danych i dokumentacji. Dzięki wykorzystaniu Control Tower dużo łatwiej jest nam sprawować stałą kontrolę nad jakością naszego serwisu oraz prowadzić działania proaktywne w tym zakresie – podkreśla Filip Czerwiński.

 

Plany DSV Road w zakresie sektora automotive obejmują jego dalszy, dynamiczny rozwój. W tym celu operator nie tylko inwestuje we wsparcie operacyjne oraz odpowiednie narzędzia, ale także utworzył on stanowisko opiekuna z działu Business Development dedykowane wyłącznie obsłudze tej konkretnej branży.

 

(Grupa DSV)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.