Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Machubi rozpoczyna pierwszy etap inwestycji w Polsce
  •   

14 lipca 2017   Witold Zygmunt
Machubi rozpoczyna pierwszy etap inwestycji w Polsce Największym na świecie producent małych silników sterujących dla motoryzacji, Mabuchi Motor, rozpoczyna budowę pierwszej fabryki w Europie. Na realizację inwestycji japoński gigant finalnie wybrał Bochnię. Projekt był prowadzony przez PAIH oraz Krakowski Park Technologiczny (KPT).
 

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego fabryki Mabuchi Motor odbyła się 12 lipca przy udziale prezesa grupy Mabuchi Motors Hiroo Okoshi, przedstawicieli Ambasady Japonii oraz delegacji JETRO w Polsce. Od 2019 roku, przy udziale polskich inżynierów, w Bochni powstawać będą silniki sterujące szybami, spryskiwaczami czy pasami bezpieczeństwa japońskiego producenta.

 

W ramach zezwolenia spółka zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 113 mln zł oraz utworzenie 253 nowych miejsc pracy. Jak zapowiadają przedstawiciele Machubi jest to pierwszy etap inwestycji. Docelowo firma zamierza zainwestować w Bochni ok. 360 mln zł. Do 2023 roku inwestor planuje też stworzyć łącznie 400 nowych miejsc pracy.

 

Mabuchi Motor produkuje rocznie 1,4 mld sztuk silników eklektycznych rocznie. Spółka zatrudnia przeszło 24 tysiące pracowników i posiada ponad 70% udziału w światowym rynku silników sterujących lusterkami samochodowymi, zamkami centralnymi i systemami klimatyzacji.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.