Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Ruszyła budowa nowej hali ifm ecolink
  •   

16 sierpnia 2017   Witold Zygmunt
Ruszyła budowa nowej hali ifm ecolink Zakład ifm ecolink to pierwsza fabryka, która powstała w opolskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Cały czas dynamicznie się rozwija o czym świadczy chociażby rozpoczęta budowa trzeciego już obiektu.
 

Firma ifm ecolink pojawiła się w opolskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w 2011 r. i zbudowała halę produkcyjną, w której wytwarzane są urządzenia niezbędne w automatyce przemysłowej: okablowanie i czujniki. Już wówczas przedstawiciele niemieckiego koncernu przekonywali, że Opole jest dla nich ważnym miejscem z punktu widzenia rozwoju firmy.

 

Następnie rozpoczęto budowę Centrum Badań i Rozwoju, które oddano do użytku w 2016 r. Pracę ma w nim znaleźć nawet 100 inżynierów. Na potrzeby ifm są oni kształceni przez Politechnikę Opolską. Firma ściśle współpracuje z uczelnią, przekazując jej m.in. sprzęt do kształcenia studentów. Wkrótce zostanie też otwarta specjalna sala ifm w jednym z budynków uczelni na kampusie przy ul. Prószkowskiej. To pokazuje, że firma w Opolu dywersyfikuje swoją działalność, prowadząc nie tylko produkcję, ale również opracowując i wdrażając nowe produkty.

 

Teraz rozpoczyna się budowa trzeciego już obiektu, który będzie halą produkcyjną. Inwestycja ma kosztować co najmniej 13 mln zł. Na budowie stoją już koparki i sprzęt budowlany, który wykonuje pierwsze prace ziemne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Adamietz ze Strzelec Opolskich. Obiekt będzie miał 4 tys. m.kw. powierzchni i ma być gotowy jeszcze w tym roku.

 

Po oddaniu do użytku nowej hali firma będzie mogła w niej zatrudnić, co najmniej 50 kolejnych osób. Do tej pory w ifm pracę znalazło już ponad 450 osób.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.