Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Produkcja przemysłowa w lipcu bez niespodzianek
  •   

21 sierpnia 2017   Witold Zygmunt
Produkcja przemysłowa w lipcu bez niespodzianek GUS podał dane o produkcji przemysłowej w lipcu. Wyniki nie zaskoczyły - ze względu na wakacje produkcja była niższa niż w czerwcu, ale wyraźnie wyższa niż w lipcu 2016.
 

Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w lipcu br. o 6,2% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano spadek o 3,4%) i o 8,5% niższa w porównaniu z czerwcem br.

 

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 6,7% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 1,2% niższym w porównaniu z czerwcem br.

 

W stosunku do lipca ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji metali – o 17,2%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych oraz w poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji – po 13,7%, w produkcji papieru i wyrobów z papieru – o 11,3%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych oraz wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – po 10,9%, mebli – o 9,3%, maszyn i urządzeń oraz wyrobów z metali – po 8,6%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lipcem ub. roku, wystąpił w 8 działach, m.in. w produkcji wyrobów farmaceutycznych – o 18,4%, w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 12,0%, w produkcji odzieży – o 7,1% oraz pozostałego sprzętu transportowego – o 5,9%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.