Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Trzecia rozbudowa w ciągu ośmiu lat
  •   

12 września 2017   Witold Zygmunt
Trzecia rozbudowa w ciągu ośmiu lat Bridgestone rozpoczął kolejną rozbudowę swojej fabryki w Stargardzie. Na terenie zakładu pojawi się nowa hala produkcyjno-magazynowa, zaś inwestycja przełoży się na zwiększenie wydajności produkcji oraz zatrudnienia.
 

To już trzecia w ciągu ośmiu lat rozbudowa fabryki Bridgestone Stargard. W nowej hali produkcyjnej i magazynowej znajdą się też nowoczesne maszyny i urządzenia.

 

– Rozbudowa ma pomóc w zwiększeniu możliwości produkcyjnych i technologicznych europejskiej grupy Bridgestone – mówi Piotr Kozłowski, prezes zarządu Bridgestone. – Stargard został wybrany ze względu na swoje położenie geograficzne i potencjał – i ten ludzki i obszarowy, wsparty doskonałą współpracą z lokalnymi władzami – dodaje prezes Kozłowski.

 

Przetarg na budowę wygrała firma Budimex, ta sama, która wcześniej realizowała inwestycje budowlane japońskiego koncernu w Polsce. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku, a w marcu hala zostanie oddana do użytku.

 

Podczas poprzedniej rozbudowy zakończonej w listopadzie 2015 roku, Bridgestone uruchomił linię produkującą bieżnik. Dzięki temu firma stała się jedyną na świecie produkująca jednocześnie opony i bieżniki. Aktualnie w Stargardzie zatrudnionych jest ponad 900 pracowników. Koncern zapowiada już zwiększenie zatrudnienia. W stargardzkiej fabryce produkowane są wysokiej klasy opony do samochodów ciężarowych i autobusów (TBR), które trafiają do krajów na całym świecie.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.