Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Port Gdynia wychodzi w morze
  •   

18 września 2017   Kinga Wiśniewska
Port Gdynia wychodzi w morze Gdyński port stoi przed dużym wyzwaniem. Aby dynamicznie się rozwijać, potrzebuje wolnych terenów. Z uwagi na ich brak władze portu podjęły decyzję o budowie portu zewnętrznego.
 

Zarząd portu uznał, że to jedyna szansa na dynamiczny rozwój i pozostanie w gronie portów wyróżniających się jakością oferowanych usług oraz nowoczesnymi technologiami przeładunku.

Podczas spotkania Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zaprezentowano projekt portu zewnętrznego. Jego budowa to tworzenie współczesnej historii Portu Gdynia i zadanie na miarę zadań realizowanych przez inżyniera Tadeusza Wendę.

 

W oparciu o pirs nabrzeży: Śląskiego i Szwedzkiego powstanie nowy terminal głębokowodny wychodzący ponad obecny falochron ochronny. Uniwersalny terminal może być typowym terminalem kontenerowym, będąc jednocześnie wyposażonym w zaplecze magazynowo-składowe z dostępem do nowoczesnej infrastruktury lądowej. Nowe nabrzeża będą mogły przyjmować także statki pasażerskie. Port zewnętrzny w znaczący sposób wzmocni potencjał przeładunkowy i będzie mocnym atutem w konkurowaniu Portu Gdynia z portami basenu Morza Bałtyckiego.

 

- Nasze plany powoli nabierają konkretnych kształtów w ramach programu Port Gdynia 2030 – akcentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. - Jest to ogromna inwestycja, dlatego będziemy poszukiwali partnera zewnętrznego. Mam nadzieję, że całość zostanie sfinalizowana może nawet już za 10 lat. Nowa obrotnica, pogłębienie akwenów wewnętrznych i toru podejściowego oraz budowa portu zewnętrznego to najważniejszy element rozwoju i najbliższa przyszłość Portu Gdynia, który ze względu na brak nowych terenów dosłownie i w przenośni… wychodzi w morze.

 

(Port Gdynia)

 

https://www.youtube.com/watch?v=U6ujiTLgQ1g

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.