Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Produkcja przemysłowa z solidnym wzrostem
  •   

22 września 2017   Witold Zygmunt
Produkcja przemysłowa z solidnym wzrostem Jak informuje GUS, w sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących powyżej 9 osób) była w sierpniu br. o 8,8% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 7,5%) i o 5,9% wyższa w porównaniu z lipcem br.
 

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 8,1% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 3,2% wyższym w porównaniu z lipcem br.

 

W stosunku do sierpnia ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 30 (spośród 34) działach przemysłu, m.in. w produkcji wyrobów z metali – o 14,6%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – o 13,5%, napojów – o 13,0%, metali – o 12,2%, w poligrafii i reprodukcji zapisanych nośników informacji – o 11,4%, w produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 11,3%, wyrobów farmaceutycznych – o 11,2%, urządzeń elektrycznych – o 9,7%, papieru i wyrobów z papieru – o 8,6%.

 

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z sierpniem ub. roku, wystąpił w 4 działach, m.in. w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 11,1%, w naprawie, konserwacji i instalowaniu maszyn i urządzeń – o 1,4% oraz w produkcji pozostałego sprzętu transportowego – o 0,6%.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.