Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Zrównoważone standardy Prologis
  •   

6 grudnia 2018   Kinga Wiśniewska
Zrównoważone standardy Prologis Działania Prologis na rzecz zrównoważonego rozwoju osiągnęły w listopadzie punkt kulminacyjny. Tegoroczne cele w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG) zostały nie tylko osiągnięte, ale przekroczone.
 

Od wielu lat Prologis jest powszechnie poważany za osiągnięcia i sukcesy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Utrzymanie tej opinii świadczy o wysiłkach i zaangażowaniu na rzecz dążenia do doskonałości w zakresie polityki ochrony środowiska, ładu korporacyjnego i polityki społecznej (ESG).

 

Już po raz siódmy z rzędu Prologis otrzymał nagrodę „2018 Industrial Leader in the Light”, przyznawaną przez Ogólnokrajowy Związek Trustów Nieruchomościowych (NAREIT), za najlepsze praktyki w zakresie ESG oraz wykorzystania energii w całym portfolio, co jest wyrazem najwyższego uznania pod względem zrównoważonego rozwoju w sektorze REIT.

NAREIT przyznał Prologis tę nagrodę, uwzględniając wszystkie pięć celów firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, które dotyczą między innymi:

  • zdolności produkcji energii słonecznej o mocy 175 megawatów, dającej Prologis trzecie co do wielkości moce produkcyjne energii słonecznej w USA i plasującej nas za Walmartem i Targetem;
  • 304 certyfikatów dla zrównoważonych budynków na całym świecie;
  • osiągnięcia celu redukcji emisji korporacyjnych gazów cieplarnianych cztery lata przed planowym terminem;
  • wyjątkowego korporacyjnego wolontariatu i działań charytatywnych;
  • uruchomienia społecznościowej inicjatywy „Community Workforce”, która odpowiada na potrzeby klientów związane z zasobami ludzkimi.

 

Budowanie w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jak zapewniją przedstawiciele firmy, to przejaw zdrowego rozsądku. Wyznaczenie celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych zgodnie z nauką o zmianach klimatu jest dla firmy doskonałym sposobem na dalszy rozwój. Listopad okazał się przełomowy, bo to właśnie wtedy Prologis otrzymał zgodę na realizację celów bazujących na badaniach naukowych w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, stając się pierwszym REIT-em logistycznym z akceptacją SBTi.

SBT to uznane na arenie międzynarodowej zasady nadzorowane przez Inicjatywę SBTi, których celem jest wsparcie firm w wyznaczaniu celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych w oparciu o badania naukowe. Stanowią punkt odniesienia dla firm takich jak Prologis do skutecznej redukcji emisji gazów cieplarnianych. Przyjęcie proaktywnego podejścia, opracowanie celu i uzyskanie zgody na jego realizację, jest świadectwem wiodącej pozycji Prologis w zakresie zrównoważonego rozwoju w branży.

Zgodnie z celem SBT „Prologis zobowiązuje się do redukcji emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1 i 2 w ujęciu bezwzględnym o 21 procent do 2025 r. i o 56 procent do 2040 r. od roku bazowego 2016. Prologis zobowiązuje się również do redukcji emisji gazów cieplarnianych z zakresu 3 w ujęciu bezwzględnym o 15 procent do 2025 r. i o 40 procent do 2040 r. od roku bazowego 2016.”

Warto także wspomnieć, że wysiłki Prologis na rzecz zrównoważonego rozwoju zostały docenione również 8 listopada podczas 11. corocznej gali Corporate Governance Awards przez Corporate Secretary Magazine, który nominował Prologis do nagrody w kategorii „Najlepsze raportowanie ESG”. Ta prestiżowa nominacja jest wyrazem uznania dla wysokiej jakości i solidności Prologis w zakresie sprawozdawczości celów ESG i ukłonem w stronę naszego zaangażowania w ład korporacyjny.

 

(Prologis)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.