Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Sposób na rozliczanie opłat drogowych w Europie
  •   

13 lutego 2018   Tomasz Czarnecki
Sposób na rozliczanie opłat drogowych w Europie Uruchomienie nowego, ogólnoeuropejskiego systemu poboru opłat drogowych EETS (European Electronic Toll Service) to duża zmiana dla przedsiębiorstw zajmujących się transportem międzynarodowym. Dzięki rozwiązaniu BP, korzystanie z systemu może być szybkie i łatwe.
 

Jeszcze niedawno każde europejskie państwo stosowało własny system rozliczania opłat drogowych. Oznaczało to, że kierowcy ciężarówek podróżujący międzynarodowo zmuszeni byli często do instalowania w pojazdach kilku różnych urządzeń pokładowych. Sytuacja ta zmieniła się z początkiem 2018 roku, kiedy wprowadzony został uniwersalny system poboru opłat drogowych EETS. Dzięki tej zmianie już niedługo możliwa będzie instalacja jednego, uniwersalnego urządzenia pokładowego obsługującego opłaty drogowe we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii (wraz z Liefkenshoektunnel), Włoszech i Austrii, a w przyszłości także w kolejnych krajach, które dołączą do systemu.

Firma BP wprowadzi na rynek jedno z pierwszych urządzeń nowego typu. Toll box BP pozwala nie tylko na automatyczne rozliczenie należności za przejazdy płatnymi drogami w Europie, ale również na umieszczenie wszystkich opłat drogowych na jednej zbiorczej fakturze, łącznie z paliwem zakupionym przy pomocy kart paliwowych. Dodatkowo koncern gwarantuje prostą instalację typu „włącz i używaj”, możliwość wymiany urządzenia pomiędzy pojazdami oraz dostęp do nowoczesnych funkcji raportowania i zarządzania flotą.

- Ogólnoeuropejska usługa opłat elektronicznych ułatwi codzienne zarządzanie flotą, a dzięki mniejszej liczbie urządzeń pozwoli zaoszczędzić czas i pieniędze każdego dnia. Automatyczne naliczanie należnych opłat przy użyciu tylko jednego urządzenia pokładowego to możliwość łatwego przejazdu przez główne kraje Europy zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów BP – mówią przedstawiciele firmy.

Istniejąca sieć płatnych odcinków dróg zostanie w 2018 roku powiększona o kolejne 40 000 kilometrów i obejmie wszystkie drogi federalne. BP zapewnia, że gdy tylko Niemcy i kolejne kraje przystąpią do sieci EETS, aktualizacje oprogramowania będą możliwe do wykonania zdalnie. Oznacza to możliwość uruchomienia dostępu do kolejnych krajów bez konieczności wizyty w warsztacie.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.