Politechnika Śląska i Johnson Matthey Battery Systems będą współpracować

Politechnika Śląska i Johnson Matthey Battery Systems będą współpracować

Politechnika Śląska zawarła porozumienie o współpracy z firmą Johnson Matthey Battery Systems – jednym z największych dostawców akumulatorów litowo-jonowych w Europie. Umowa została podpisana w wtorek, 10 kwietnia, w rektoracie uczelni.

Celem współpracy jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego Politechniki Śląskiej oraz potencjału i pozycji Johnson Matthey Battery Systems dla dalszych działań służących dobru stron i rozwojowi regionu. Umowę sygnowali rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz HR menadżer Johnson Matthey Battery Systems Vladyslav Kryvenko.

 

Na mocy porozumienia studenci naszej uczelni będą mogli odbywać praktyki i staże w siedzibie spółki, a także będą mieli szansę pisać prace dyplomowe na tematy związane z faktycznymi problemami technologicznymi i potrzebami firmy. Umowa jest również korzystna dla naszych absolwentów, którzy będą mogli zasilić kadry Johnson Matthey Battery Systems. Uczelnia i spółka będą także wspólnie ustalać tematy prac badawczo-rozwojowych, doskonalić programy edukacyjne oraz wymieniać się doświadczeniami w zakresie knowledge managementu, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju kompetencji. Zostanie również powołany zespół specjalistów dla strategicznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych.

 

Podpisane porozumienie będzie bez wątpienia korzystne dla obu stron. Jak podkreślał podczas spotkania Vladyslav Kryvenko, HR menadżer spółki, bliskość Politechniki Śląskiej była jednym z czynników decydujących o zlokalizowaniu firmy właśnie w Gliwicach. Przedstawiciel Johnson Matthey Battery Systems poszedł również o krok dalej i nakreślił wizję efektów współpracy za kilka lat.

 

– Nauka o współczesnym managemencie mówi, że powinniśmy wizualizować sukcesy, do których dążymy. Proponuję taką wizualizację. Za kilka lat ktoś z rodziny studenta Politechniki Śląskiej, mieszkający w dowolnym kraju na świecie, powie, że korzysta ze sprzętu elektrycznego i jest bardzo zadowolony z zastosowanej w nim baterii. A wtedy student mu odpowie: „Ta bateria została stworzona i wyprodukowana w Gliwicach i ja również miałem w tym swój udział” – podsumował.

Poleć ten artykuł:

Polecamy