Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Trzecie Centrum Innowacji DHL
  •   

12 czerwca 2018   Kinga Wiśniewska
Trzecie Centrum Innowacji DHL Nowe Centrum Innowacji DHL będzie przewodniczyło procesowi opracowywania przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw w regionie obu Ameryk. Otwarcie nowoczesnego obiektu planowane jest na lato 2019 roku.
 

DHL rozszerza globalny zasięg innowacyjności na region obu Ameryk tworząc Centrum Innowacji Ameryki Płn. i Płd. w Rosemont w stanie Illinois, które będzie oferowało unikalny wgląd w przyszłość logistyki. W połączeniu z Centrum Innowacji DHL w Troisdorf w Niemczech i Centrum Innowacji Azji i Pacyfiku w Singapurze będzie prezentować logistyczne technologie i innowacje, które DHL wdraża już w całym regionie. Ponadto będzie wspierać rozwój przyszłych rozwiązań w zakresie logistyki i łańcucha dostaw, pełniąc jednocześnie rolę regionalnej platformy innowacyjności w ramach współpracy. Otwarcie obiektu zaplanowano na lato 2019 r.

 

– Dzięki trzeciemu ogólnoświatowemu Centrum Innowacji będziemy mogli stworzyć platformę badań i rozwoju innowacyjnych metod współpracy między klientami DHL, start-upami, środowiskami akademickimi, partnerami branżowymi oraz ekspertami ds. innowacji w regionie obu Ameryk – skomentował wydarzenie Matthias Heutger, starszy wiceprezes DHL Innovation & Commercial Development. – To wizjonerskie centrum innowacyjności będzie promowało i utrzymywało wiodącą pozycję DHL jako prekursora na jednym z naszych kluczowych rynków. Będzie również wspierało proces rozwijania pomyślnych relacji partnerskich, które nawiązaliśmy z technologicznymi liderami i innowacyjnymi start-upami w regionie.

 

Ślad innowacyjności DHL w obu Amerykach

DHL poddaje ciągłej ocenie własne rozwiązania innowacyjne zorientowane na klienta, wdrażając już zaawansowane technologie we wszystkich operacjach spółki, aby zwiększać wydajność i zaspokajać zmieniające się potrzeby klientów.

Należąca do Deutsche Post DHL Group spółka DHL Supply Chain, specjalizująca się w usługach logistyki kontraktowej, odnotowała 15-procentowy, średni wzrost produktywności w ramach próbnego zastosowania technologii rzeczywistości rozszerzonej w magazynach z użyciem inteligentnych okularów zapewniających wizualną prezentację instrukcji dotyczących kompletacji zamówień i lokalizacji artykułów. Spółka wprowadziła ponadto do eksploatacji drony z kamerami monitorującymi, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w magazynach w Brazylii i Meksyku.

 

Robotyka, będąca najważniejszą technologią cieszącą się 63-procentowym poparciem wyrażonym w globalnej ankiecie, jaką DHL przeprowadził niedawno wśród ok. 350 dostawców i specjalistów, pełni również istotną rolę w innowacyjnej działalności DHL. DHL Supply Chain wykorzystuje roboty współpracujące z ludźmi, zaprojektowane do wspierania realizacji zadań powtarzalnych i precyzyjnych, takich jak odbieranie i pakowanie przesyłek w wielu magazynach zlokalizowanych w Ameryce Północnej.

 

DHL Global Forwarding, wiodący specjalista w dziedzinie transportu lotniczego i morskiego, oraz DHL Express, międzynarodowy dostawca przesyłek ekspresowych, również wykorzystują wirtualną rzeczywistość i sztuczną inteligencję w krajach, takich jak Stany Zjednoczone i Chile, do szkolenia pracowników i optymalizacji procesów obsługi klienta.

 

Wizje, trendy, rozwiązania – fizyczna prezentacja logistyki innowacyjnej

Najnowsze Centrum Innowacji będzie prezentowało nowoczesne rozwiązania DHL w zakresie logistyki i robotyki, prezentując wizję świata przyszłości wraz z jego infrastrukturą transportową w 2050 roku. Dotyczy to również najnowszych trendów technologicznych w dziedzinach takich jak robotyka, automatyzacja, sztuczna inteligencja, pojazdy samojezdne, internet przedmiotów i rzeczywistość wirtualna. Należy zaznaczyć, że wszystkie te technologie znajdują się bądź w fazie testowej, bądź na etapie wdrażania przez Grupę.

 

(DHL)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.