Hyperloop: regulacje dla transportu przyszłości

Hyperloop: regulacje dla transportu przyszłości

Wiodące kanadyjskie i europejskie firmy zajmujące się rozwojem technologii Hyperloop ogłosiły międzynarodowe partnerstwo w celu zdefiniowania, ustanowienia i standaryzacji metod oraz ram regulujących transport próżniowy (hyperloop).

Partnerstwo obejmuje liderów branży, w tym TransPod (Kanada, biura we Włoszech i Francji), Hardt Hyperloop (Holandia), Zeleros Hyperloop (Hiszpania) i Hyper Poland (Polska, biuro w Niemczech).

 

Taka międzynarodowa współpraca jest kluczowa dla rozwoju technologii hyperloop na terenie UE. Hyperloop wkracza obecnie w nową fazę. W dalszym ciągu partnerstwo jest otwarte dla wszystkich przedsiębiorstw, instytucji badawczych, organów regulacyjnych oraz rządów, które zadeklarują gotowość podjęcia się wyznaczonych zobowiązań, w tym prowadzenia badań, dyskusji oraz zagwarantowania praktyk.

 

Sebastien Gendron, współzałożyciel i CEO, TransPod: – Przyszłość transportu próżniowego opiera się na jego zdolności do wirtualnego zmniejszania odległości i tworzenia znacznie bardziej połączonej gospodarki i prawdziwej globalnej społeczności. Pracujemy z innymi liderami, którzy chcą poprawić sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, aby zapewnić, że nie będziemy rozwijać tej nowej technologii w izolacji, ale raczej poprzez wspólne wysiłki mające na celu zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i interoperacyjności.

 

Przemysław Pączek, współzałożyciel i CEO, Hyper Poland: – Ustanowienie międzynarodowych ram dla opracowywania standardów kolei próżniowej jest ważnym krokiem w kierunku zapewnienia, że proponowane rozwiązania spełniają wymogi bezpieczeństwa i regulacyjne, a odpowiednie partnerstwa między firmami hyperloop i organizacjami badawczymi powinny prowadzić do szybszego wdrożenia tej przełomowej technologii. Spodziewamy się, znaczących efektów tej synergii.

 

Mars Geuze, współzałożyciel i CCO, Hardt Hyperloop: – Przełomowe rozwiązania transportowe, takie jak hyperloop, wymagają szerokiego wsparcia ze strony zarówno sektora prywatnego, jak i publicznego. W ostatnim roku widzieliśmy liderów branży przemysłowej przyłączających się do rozwoju hyperloopa. Wykazali się oni odwagą, aby nie stać w miejscu, ale działać. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do tego ruchu, aby hyperloop stał się rzeczywistością.

 

W ramach tej umowy wszystkie strony będą współpracować nad wspólnym planem działania w kierunku norm i przepisów, a jednocześnie będą dalej działać jako niezależne firmy.

 

(Hyper Poland)

Poleć ten artykuł:

Polecamy