Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Niemiecki koncern kupuje polskiego producenta worków do odkurzaczy
  •   

11 lipca 2018   Witold Zygmunt
Niemiecki koncern kupuje polskiego producenta worków do odkurzaczy Jedna z największych i najbardziej znanych firm dostarczających wysokiej jakości części do odkurzaczy, Wolf PVG, zdecydowała się na przejęcie polskiego lidera w sektorze syntetycznych worków do odkurzaczy – firmę WORWO.
 

15 czerwca br. wszystkie udziały stały się własnością spółki funkcjonującej pod firmą WOLF PVG GmbH & Co.KG z siedzibą w Minden. Wchodzi ona w skład grupy kapitałowej Unternehmensgruppe Melitta, co powoduje, że firma WORWO stała się zarazem częścią niemieckiego koncernu. Integracja firm wiąże się z realizacją strategii dynamicznego rozwoju Grupy Melitta we Wschodniej Europie.

 

Innowacyjne podejście do biznesu oraz cele strategiczne obu firm pozwolą osiągnąć synergię działań w zakresie dostarczania najlepszych produktów odpowiadających potrzebom polskiego konsumenta. Podpisanie umowy nastąpiło w zeszłym tygodniu.

 

Firma WOLF PVG to znany producent wysokiej jakości wyrobów pod nazwą Swirl. Szeroki asortyment obejmuje worki i akcesoria do odkurzaczy, worki na śmieci oraz odkamieniacze. Produkty pod marką Swirl można znaleźć w około 40 krajach w Europie i Azji. Od 1982 roku marka należy do Grupy Melitta.

 

- Worwo jest idealnym partnerem do współpracy w procesie ekspansji – mówi dyrektor zarządzający Wolf PVG, dr Marc Schmidt. – Niezrównana pozycja WORWO w Europie Wschodniej umożliwia nam uczestniczenie w dynamicznym wzrośnie w tym regionie, a także otwarcie się na kolejne rynki. Firma WORWO, podobnie jak Wolf PVG, charakteryzuje się wysokimi standardami i jakością. Jest bardzo dobrze zorganizowana, posiada ultra-nowoczesne zaplecze produkcyjne, wykwalifikowanych oraz zmotywowanych pracowników, a także łatwo przystosowuje się do zmian. Ponadto nasze marki oraz kultura przedsiębiorstw znakomicie się przenikają.

 

- Polski rynek jest niezwykle atrakcyjny dla dostawców z całej Europy. Cieszę się, że dzięki konsekwentnym działaniom i inwestowaniu w najnowsze technologie oraz ciągłemu doskonaleniu standardów produkcyjnych nasza firma została zauważona i doceniona przez tak dużego partnera jak Wolf PVG – podsumowuje Piotr Bieńkowski, prezes firmy spółki WORWO.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.