Nowy magazyn dla Intersnack Poland w Nysie

Nowy magazyn dla Intersnack Poland w Nysie

Panattoni Europe rozpoczął realizację inwestycji magazynowej w formule BTO dla Intersnack Poland, właściciela marek takich jak Felix, Crispers oraz Przysnacki. Obiekt o powierzchni ponad 10 tys. mkw. powstanie w Nysie obok istniejącego zakładu produkcyjnego firmy.

Magazyn w formule build-to-own (BTO) zlokalizowany będzie w sąsiedztwie istniejącej fabryki firmy. Pomiędzy nią a powstającym obiektem, na wysokości 4,5 m, stworzony będzie łącznik przeznaczony do transportu towarów. Dzięki temu nowoczesny kompleks zapewni firmie elastyczne i sprawne zarządzanie obrotem gotowych produktów do magazynu, a w efekcie sprawną dystrybucję na rynek polski. Na terenie budynku zastosowana zostanie posadzka o podwyższonej normie gładkości oraz oświetlenie LED wraz z czujnikami ruchu. Cała inwestycja znajduje się ok. 4 km od obwodnicy Nysy, która ułatwia dojazd do autostrady A4 przebiegającej z zachodu na wschód Polski. Zakończenie budowy planowane jest na marzec 2019 r., a w podpisaniu umowy pośredniczyła agencja doradcza JLL.

 

Firma Intersnack Poland skorzystała z wieloletniego doświadczenia dewelopera i kompetencji w realizowaniu obiektów w formułach BTS i BTO. Do zadań Panattoni Europe należą nie tylko nadzór budowy, odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta, ale również przeprowadzenie procedur prawnych i administracyjnych – w tym działań charakterystycznych dla inwestycji typu brownfield. Deweloper dokonał konwersji gruntu, na którym powstaje nowy obiekt, i przywrócił go do stanu zdatnego pod budowę nowoczesnego magazynu. A jak komentuje Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe: – Największym wyzwaniem podczas realizacji dla Intersnack Polska będzie budowa magazynu przy pracującym zakładzie produkcyjnym. Będziemy musieli dokonać relokacji zasilania zakładu w energię elektryczną, wodę oraz przełożyć sieć kanalizacyjną, a także wybudować łącznik nad główną wewnętrzną drogą transportową bez przerywania zaplanowanego procesu produkcji.

 

– Budowa magazynu przyfabrycznego podyktowana była organicznym wzrostem firmy Intersnack, a obiekt ten usprawni procesy i wygeneruje oszczędności. Firma Panattoni wykazała się daleko idącym zaangażowaniem i przedstawiła rozwiązania, które pozwolą dostarczyć budynek w bardzo krótkim czasie i bez wpływu na bieżące operacje” – mówi Joanna Choromańska, Senior Business Development BTS Manager JLL.

 

Projektowane i realizowane na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów obiekty produkcyjne to jedna z wielu kompetencji Panattoni Europe. Deweloper oferuje nowoczesne komercyjne powierzchnie przemysłowe o charakterze produkcyjnym, magazynowym i biurowym, a także kompleksowo zarządza swoimi nieruchomościami. Panattoni Europe, jako pierwszy na polskim rynku, dostrzegł potrzebę realizacji projektów przemysłowych opracowywanych zgodnie z wytycznymi indywidualnego odbiorcy – BTS. Inwestycje realizowane są dla klientów, którzy posiadają zindywidualizowane potrzeby, zaś projekty BTO, stanowią niejako uzupełnienie bogatej oferty dewelopera. Dotychczas ukończone przez dewelopera projekty to m.in. budowa pierwszej inteligentnej fabryki GE Energy Management w Europie, o łącznej powierzchni ponad 45 000 mkw.; przebudowa istniejącego obiektu o powierzchni 30 000 mkw. dla koncernu Lear Corporation, specjalizującego się w produkcji komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów; rozbudowa gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów Volkswagen, Golf A7 oraz Mercedesa W222 firmy Faurecia; budowa pierwszej w Europie fabryki Polaris Industries, amerykańskiego producenta m.in. quadów, o powierzchni 33 000 mkw. w Opolu, czy realizacja 10 700 mkw. obiektu produkcyjnego w Świebodzinie dla RECARO Aircraft Seating Polska, lidera specjalizującego się w produkcji foteli lotniczych economy class.

 

(Panattoni Europe)

Poleć ten artykuł:

Polecamy