Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Port Gdynia: powstaną 4 magazyny
  •   

9 sierpnia 2018   Kinga Wiśniewska
Port Gdynia: powstaną 4 magazyny Realizując strategię rozwoju Portu Gdynia do roku 2030, zarząd portu 31 lipca podpisał umowę z firmą Budimex S.A. na budowę pierwszego z czterech magazynów wysokiego składowania na terenie Portu Zachodniego. 8 sierpnia teren został przekazany wykonawcy. Wartość całego kontraktu to 53 mln zł.
 

Planowany finał inwestycji nastąpi w czwartym kwartale 2019 roku. Tym samym przy ulicy Logistycznej powstanie nowy magazyn o powierzchni użytkowej 11 tysięcy mkw. wraz z infrastrukturą techniczną i drogową.

 

-Pierwszy z czterech magazyn o wysokości użytkowej 10,5 m będzie przeznaczony do składowania wysoko przetworzonych towarów drobnicowych w opakowaniach. Prowadzone usługi logistyczne związane będą z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją i konfekcjonowaniem oraz wydawaniem zapasów w systemie cross-dockingu - mówi Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

 

Nowy magazyn, zostanie podzielony wewnątrz na cztery komory magazynowe o powierzchni od 2500 - 4000 mkw. Konstrukcja dachowa zostanie odpowiednio przygotowana do budowy instalacji fotowoltaicznej na całej powierzchni dachu. Przy magazynie zlokalizowana będzie trzykondygnacyjna przybudówka biurowo-socjalna pełniąca rolę zaplecza dla pracowników obsługujących magazyn. Część techniczna magazynu zlokalizowana będzie poza powierzchniami magazynowymi w formie przybudówki jednokondygnacyjnej, z niezależnym dostępem i dojazdem. Nowy magazyn zostanie objęty monitoringiem zewnętrznym oraz wewnętrznym.

 

- Budowa magazynu przy ulicy Logistycznej to kolejny krok do tworzenia nowej jakości na obszarach logistycznych Portu Gdynia – podkreśla Grzegorz Dyrmo, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.- Dzięki takim inwestycjom, port gdyński XXI wieku będzie odpowiednim partnerem logistycznym dla kontrahentów zarówno z Polski jak i z całej Europy oraz świata. Jako Zarząd Portu podejmujemy dobre decyzje i realizujemy trafione inwestycje. Tak na naszych oczach powstaje nowe oblicze i nowa jakość w Porcie Gdynia.

 

(Port Gdynia)

 

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.