Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Mobile Industrial Robots potraja sprzedaż drugi rok z rzędu
  •   

7 stycznia   Witold Zygmunt
Mobile Industrial Robots potraja sprzedaż drugi rok z rzędu – Mobile Industrial Robots, pionier i lider na rynku autonomicznych robotów mobilnych (AMR), zrealizował cel ustanowiony po 2017 – w 2018 osiągnął 160-procentowy wzrost przychodów. Region Europy Środkowo-Wschodniej odpowiada za około 10% całkowitej sprzedaży MiR.
 

Sukces wynika w dużej mierze ze współpracy z międzynarodowymi klientami takimi jak Toyota Motor Corporation, która inwestuje we floty robotów mobilnych w celu zoptymalizowania logistyki wewnętrznej i budowania przewagi konkurencyjnej w produkcji i łańcuchu dostaw.

 

- Duże, międzynarodowe organizacje są zadowolone z korzyści uzyskanych podczas testowania naszych robotów i obecnie inwestują w całe floty pracujące w wielu zakładach. Niektóre firmy kupują aż 15 – 25 robotów MiR za jednym razem – mówi Thomas Visti, prezes MiR. - Nasze roboty ułatwiają tym przedsiębiorstwom kierowanie się w stronę coraz popularniejszej masowej kastomizacji – produkcji większej liczby personalizowanych produktów w mniejszych seriach, wymagającej zwinnego zakładu produkcyjnego z elastyczną logistyką. Nasza przyjazna użytkownikowi technologia dobrze wpisuje się w ten model.

 

- Europa Środkowo-Wschodnia odpowiada za około 10% sprzedaży MiR. Podobnie jak w innych regionach, w 2018 obserwowaliśmy, jak wiele dużych przedsiębiorstw przechodziło od testowania robotów do wykorzystania ich w swoich zakładach, szczególnie w sektorze motoryzacyjnym i elektronicznym. Niska stopa bezrobocia oraz braki kadrowe w CEE skłaniają do wdrażania robotów współpracujących, które mogą przejmować monotonne procesy transportowe i uwalniać pracowników do zadań przynoszących większą wartość. Jednocześnie, firmy szukają możliwości automatyzacji, aby utrzymać konkurencyjność, a automatyzacja logistyki wewnętrznej jest naturalnym wyborem. Dobrym przykładem takiej zmiany jest Flex, który wdrożył roboty w wielu zakładach – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.

 

Oprócz zwiększonej sprzedaży partii robotów do firm takich jak Toyota, która już używa robotów MiR do optymalizacji logistyki w zakładach w USA i Azji, wynik MiR w 2018 wynikał także z wprowadzenia na rynek robota MiR500. Z uwagi na wzrost na całym świecie, MiR spodziewa się, że 2019 przyniesie premiery kolejnych produktów oraz 100 nowych pracowników i biura w USA, Chinach i Japonii. Według Thomasa Visti, MiR przewiduje także zwiększenie przychodów w kolejnym roku na minimum takim samym poziomie, rozszerzając zakres firm, które mogą czerpać korzyści z autonomicznych robotów mobilnych.

 

- W 2019 roku będziemy nadal koncentrować się na dostarczeniu rozwiązań, na które firmy zgłaszają zapotrzebowanie. To oznacza, że zaoferujemy wsparcie także przedsiębiorstwom przyzwyczajonym do leasingowania takich maszyn jak elektryczne wózki widłowe i systemy AGV – uruchamiamy z naszymi partnerami program „robot mobilny jako usługa”. Teraz możemy obniżyć początkową inwestycję i dzięki temu sprawić, że stosowanie naszych współpracujących robotów mobilnych będzie dla firm prostsze i atrakcyjniejsze – mówi Thomas Visti.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.