Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Groclin sprzedaje zakład w Grodzisku
  •   

7 lutego   Witold Zygmunt
Groclin sprzedaje zakład w Grodzisku Groclin konsekwentnie realizuje strategię relokacji produkcji poza granice Polski i z początkiem lutego podpisał umowę sprzedaży swojego ostatniego zakładu w Grodzisku Wielkopolskim.
 

Groclin nie wygasza jednak jeszcze całkowicie produkcji w Polsce i dlatego czasowo będzie wynajmował właśnie sprzedany obiekt.

 

Fabrykę Groclinu kupił producent mebli - Adriana SA, transakcja sprzedaży obejmuje też część wyposażenia zakładu. Kwotę transakcji ustalono na 18.2 mln zł. Co więcej, umowa obejmuje także przejęcie znacznej części pracowników Groclinu przez Adrianę. W ten sposób Groclin mógł zamknąć procedurę zwolnień grupowych, która znacznie wydłużyłaby proces sprzedaży.

 

Groclin jednocześnie zawarł umowa najmu, która gwarantuje mu możliwość kontynuowania działalności w dotychczasowej siedzibie oraz prowadzenie produkcji przy ul. Słowiańskiej 4, z wykorzystaniem potencjału produkcyjnego dostosowanego do aktualnych potrzeb. Groclin zamierza dokończyć realizację aktualnie trwających kontraktów produkcyjnych w Polsce, zaś nowe umowy będą zakładać już produkcję tylko na Ukrainie.

 

Oprócz umowy najmu, strony również podpisały umowy współpracy, które dotyczą wymiany wzajemnych usług związanych z realizacją procesów produkcyjnych, albowiem intencją obu stron jest również utrzymanie stałych relacji gospodarczych.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.