Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

PCC Rokita i Shida będą wspólnie produkować węglany organiczne
  •   

15 marca   Witold Zygmunt
PCC Rokita i Shida będą wspólnie produkować węglany organiczne PCC Rokita Spółka podpisała z Shandong Shida Shenghua Chemical Group umowę o współpracy, dotyczącą rozpoczęcia przygotowań do inwestycji w zakresie produkcji węglanów organicznych i ich sprzedaży na terenie Europy. Inwestycja realizowana będzie na terenie zakładów PCC Rokita w Brzegu Dolnym.
 

Dodatkowo strony uzgodniły, że ich współpraca może zostać rozszerzona na terytorium Niemiec. Polska i Chińska liczą na duży sukces inwestycji - węglany organiczne mają zastosowanie m.in. do produkcji baterii dla przemysłu motoryzacyjnego i elektronicznego.

 

Pierwszy etap projektu miałby obejmować budowę instalacji o zdolności produkcyjnej 20 000 t/ rok. W ramach współpracy strony podejmą także działania umożliwiające określenie możliwości dalszego rozwoju i inwestycji w ramach drugiego etapu Projektu, przewidującego produkcję poszerzonego portfolio komponentów do baterii. Wstępny, szacunkowy koszt pierwszego etapu projektu przewidywany jest na kwotę około 22 mln EUR.

 

Na mocy umowy strony ustaliły m.in., że zostanie utworzona w Polsce spółka do realizacji projektu. Shida udzieli licencji na korzystanie z technologii produkcji węglanów organicznych, a PCC Rokita dostarczy media konieczne do produkcji węglanów organicznych. W spółce celowej Shida będzie posiadała 51% a PCC Rokita 49% udziałów, przy czym każdemu ze wspólników będzie przysługiwać na zgromadzeniu wspólników, jak i również w pozostałych organach spółki celowej, 50% głosów z posiadanych udziałów.

 

Wejście umowy w życie jest zależne od szeregu warunków m. in. uzyskania zgód stosownych organów i instytucji oraz potwierdzenia możliwości produkcji w Europie przez spółkę celową na bazie licencjonowanej technologii Shida.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.