Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

C.H. Robinson przejmuje Space Cargo Group
  •   

6 marca   Tomasz Czarnecki
C.H. Robinson przejmuje Space Cargo Group Spółka C.H. Robinson (NASDAQ: CHRW) rozwija swoją międzynarodową sieć, ogłaszając przejęcie Space Cargo Group. Space Cargo to jedna z największych firm świadczących międzynarodowe usługi spedycyjno-celne i inne usługi logistyczne w Hiszpanii i Kolumbii.
 

Spółka C.H. Robinson przejęła Space Cargo Group za ok. 42 mln euro (ok. 48 mln dolarów) w gotówce. Przewiduje się, że transakcja spowoduje wzrost zysku na akcję w 2019 roku. Przejęcie zostanie sfinansowane ze środków pieniężnych spółki. – Przejęcie Space Cargo stanowi realizację naszej strategii międzynarodowego rozwoju spółki – powiedział Bob Biesterfeld, dyrektor operacyjny i nowo wybrany prezes C. H. Robinson. – Cały czas szukamy sposobów na wykorzystanie okazji do rozwoju na arenie międzynarodowej, między innymi poprzez przejmowanie czołowych lokalnych dostawców, którzy tak jak my świadczą usługi na najwyższym poziomie. Włączanie tych spółek w naszą międzynarodową strukturę ułatwia nam obsługę klientów każdej wielkości i zwiększanie zysków.

Space Cargo to czołowy spedytor lotniczy i oceaniczny oferujący także usługi pośrednictwa celnego i inne usługi logistyczne przeszło 2,5 tys. aktywnych klientów. Firma z siedzibą w Madrycie zatrudnia ok. 170 pracowników i prowadzi siedem oddziałów na terytorium Hiszpanii i jeden w Kolumbii. Na koniec roku podatkowego (31 grudnia 2018 r.) spółka odnotowała przychód brutto w wysokości 74 mln euro (ok. 84 mln dolarów).

Dział Global Forwarding C.H. Robinson obecnie obsługuje 32 państwa na pięciu kontynentach, zatrudniając ponad 4 tys. pracowników w 125 oddziałach na całym świecie, i jest największym armatorem wirtualnym obsługującym transport towarów z Chin do Stanów Zjednoczonych. 

Spółka Space Cargo zostanie włączona w struktury Global Forwarding i zintegrowana z platformą systemu zarządzania transportem Navisphere®.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.