Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Expeditors Polska wprowadzi się do Hillwood & PHN Pruszków
  •   

1 kwietnia   Kinga Wiśniewska
Expeditors Polska wprowadzi się do Hillwood & PHN Pruszków Międzynarodowy dostawca usług logistycznych specjalizujący się w kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw podpisał umowę na najem ponad 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Hillwood & PHN Pruszków. Najemcę doradztwem wspierali konsultanci Axi Immo.
 

Ponad 5100 mkw. powierzchni magazynowej i 180 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej zostało wynajęte przez Expeditors Polska w parku magazynowym Hillwood & PHN Pruszków. Najem wysokiej jakości powierzchni do obsługi klientów jest częścią strategii rozwoju amerykańskiej firmy na rynku europejskim. Szczegółową analizę rynku, jak również obsługę procesu najmu powierzchni dla Expeditors Polska, przeprowadzili konsultanci Axi Immo.

Expeditors z siedzibą główną w Seattle w Stanach Zjednoczonych prowadzi działalność w 103 krajach, zatrudniając w 300 oddziałach ponad 17 000 pracowników. Główne usługi firmy to międzynarodowy transport lotniczy, morski, kolejowy oraz drogowy towarów, a także pełna obsługa celna z własną agencją celną, magazynowanie i dystrybucja.

- W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy na rynku polskim pojawiła się potrzeba aż trzykrotnego zwiększenia powierzchni magazynowo-logistycznej w stosunku do dotychczas zajmowanej. Znalezienie odpowiedniego obiektu magazynowego nie było jednak łatwe ze względu na określone wymagania wynikające z naszych specjalizacji i chęci połączenia naszego głównego hubu cross-dockowego z usługami magazynu czasowego składowania oraz składu celnego. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na skorzystanie z usług doradztwa Axi Immo, które świadczy usługi na terenie całego kraju - mówi Marta Piechel, dyrektor zarządzająca, członek Zarządu Expeditors Polska sp. z o.o.

Anna Peczela, Senior Consultant Industrial & Logistic w Axi Immo, komentuje: - Był to dla nas interesujący projekt, który zakładał bardzo szczegółową analizę rynku pod kątem wyboru najlepszej lokalizacji do organizacji sieci powiązań logistycznych między lotniskami w Warszawie, Berlinie i Frankfurcie oraz innymi hubami logistycznymi Expeditors na terenie Europy.

Danuta Dzierżak, Associate Director Industrial & Logistic w Axi Immo, dodaje: - Ostatecznie o wyborze lokalizacji w Hillwood & PHN Pruszków zadecydowało bezpośrednie sąsiedztwo Urzędu Celnego w Pruszkowie, a także funkcjonalność powierzchni oferowanej przez dewelopera.

Powierzchnia zajmowana przez Expeditors Polska będzie dysponowała strefą dedykowaną do organizacji sprawnego procesu przeładunkowego w systemie cross-dockingu oraz częścią magazynu wysokiego składowania. W celu optymalnego zagospodarowania powierzchni najemca zastosuje nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wdroży wózki systemowe VNA. Zintegrowanie terminala przeładunkowego oraz magazynu logistycznego pozwoli zmniejszyć liczbę operacji przeładunkowych, co w efekcie przełoży się na bezpieczeństwo przesyłek oraz skróci czas realizacji zleceń.

Jak zapowiada Mateusz Kurdek, który jest odpowiedzialny za projekt oraz operacje magazynowe w Expeditors Polska, pruszkowskie centrum logistyczne będzie miejscem przyjaznym dla pracowników oraz odwiedzających kierowców. Znajdzie się w nim m.in. nowoczesne zaplecze socjalne oraz wygodna strefa oczekiwania dla kierowców na czas przeładunku.

- Centrum magazynowe w Pruszkowie, na który zdecydował się Expeditors Polska, to doskonale położony nowoczesny, energooszczędny obiekt zapewniający komfort pracownikom oraz dostawcom. Kolejny najemca o dużej skali potwierdza atrakcyjność tej lokalizacji – mówi Jan Kaliński, Business Development Director w Hillwood Polska.

Park magazynowy Hillwood & PHN Pruszków jest zlokalizowany w odległości 3 km od węzła autostrady A2 Pruszków. Usytuowanie centrum logistycznego zapewnia sprawne prowadzenie działalności transportowej w całym kraju oraz w Europie. Inwestycja obejmuje 4 budynki o łącznej powierzchni ponad 47 500 mkw., zlokalizowanych na 22 hektarowym terenie.

 

(Axi Immo)

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.