Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

IKEA Industry otwiera nową fabrykę mebli EKET w Zbąszynku
  •   

15 maja   Witold Zygmunt
IKEA Industry otwiera nową fabrykę mebli EKET w Zbąszynku IKEA Industry zakończyła rozbudowę fabryki w Zbąszynku – największego kompleksu produkcji mebli na świecie. W nowej inwestycji, która obejmuje halę produkcyjną i magazyn, zastosowano rozwiązania sprzyjające zrównoważonej produkcji.
 

W fabryce będą wytwarzane meble IKEA z popularnej serii Eket. Uroczyste otwarcie, z udziałem pracowników, zarządu i lokalnej społeczności, miało miejsce 9 maja 2019 r.

 

IKEA Industry w Zbąszynku specjalizuje się w produkcji mebli z płyt komórkowych. W nowo otwartej części zakładu produkowane są meble z popularnej serii Eket w sześciu wariantach kolorystycznych: białym, jasno i ciemnoszarym, a także jako nowość w złotobrązowym, czerwonym i imitacji dębu bejcowanego na biało. Maksymalna wydajność hali to 125 000 sztuk mebli tygodniowo. Obecnie produkcja w fabryce osiągnęła poziom 95% mocy produkcyjnej. Meble z serii Eket wytworzone w polskiej fabryce trafiają do sklepów IKEA na 52 rynkach na całym świecie.

 

Eket to seria szafek do przechowywania, które cechuje prostota i funkcjonalność. Meble wyróżnia możliwość samodzielnej modyfikacji poprzez zestawianie i łączenie różnych kolorów i rozmiarów szafek. Montaż serii jest łatwy i szybki dzięki kołkom klinowym, które zatrzaskują się w nawierconych otworach. Płyty komórkowe, z których zbudowane są szafki Eket są wypełniane wewnątrz konstrukcją o strukturze plastra miodu, z papieru w 100% pochodzącego z recyklingu.

 

Stale poszukujemy nie tylko bardziej wydajnych kosztowo, ale przede wszystkim zrównoważonych sposobów produkcji mebli. Dlatego w nowej inwestycji wprowadziliśmy szereg rozwiązań, które pozwalają ograniczać zużycie surowców i efektywnie zarządzać odpadami, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skali produkcji – mówi Paweł Brenienek, dyrektor zakładu Eket w IKEA Industry Zbąszynek.

 

Cała hala produkcyjna została wyposażona w system świetlików oraz inteligentny system zarządzania oświetleniem LED. Dzięki temu, w ciągu dnia korzystanie ze sztucznego oświetlenia w fabryce może być ograniczone do 5%. Na terenie hali produkcyjnej i magazynu zastosowano także nowoczesne instalacje, które pozwalają na odzyskiwanie ciepła oraz ponowne wykorzystywanie go do ogrzewania budynków.

 

Otwarcie fabryki wiązało się z utworzeniem blisko 300 nowych miejsc pracy. Za rekrutacje odpowiadał wewnętrzny dział HR IKEA Industry w Zbąszynku. Poszukiwano głównie specjalistów w obszarach technologii, utrzymania ruchu oraz obsługi maszyn.

 

Już na etapie rekrutacji zwracamy uwagę, czy kandydaci podzielają wartości IKEA i rozumieją naszą kulturę pracy – mówi Beata Kuler, dyrektor HR w IKEA Industry Zbąszynek. - Chcemy, aby wszyscy nasi pracownicy mieli równe szanse by awansować i rozwijać się wewnątrz firmy, dlatego jednym z priorytetów IKEA Industry jest osiągnięcie proporcji co najmniej 35% kobiet na stanowiskach managerskich w najbliższych latach. Dążymy do tego, aby w przypadku Eket już niedługo było to 40%.

 

IKEA Industry, będąca częścią Grupy Inter IKEA, jest największym producentem mebli drewnianych na świecie. Firma posiada 43 zakłady w 9 krajach, które zatrudniają łącznie około 19 000 pracowników. Każdego roku IKEA Industry produkuje ponad 100 milionów mebli dla klientów IKEA. W Polsce IKEA Industry zatrudnia około 10 000 pracowników w 20 zakładach produkcyjnych w 12 lokalizacjach, w tym: w zakładach działających w ramach dywizji Flatline w Lubawie, Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście, zakładach działających w ramach dywizji Solid Wood w Goleniowie, Chociwlu, Stepnicy, Resku, Wielbarku, Konstantynowie i Stalowej Woli oraz w zakładzie należącym do dywizji Boards w Orli. W Polsce funkcjonują także trzy Centra Rozwoju Produktów, w których doskonalona jest jakość produktów i procesów. IKEA Industry w Polsce specjalizuje się w produkcji mebli z litego drewna oraz z płyt komórkowych i wiórowych.

 

IKEA Industry Zbąszynek to największy na świecie kompleks produkcji mebli. Tworzą go fabryki w Zbąszynku, Zbąszyniu i Babimoście. Pierwszy zakład powstał w 1992 roku na bazie lokalnych Spółdzielni Meblarskich. Obecnie powstaje tu ponad 600 rodzajów mebli IKEA, w tym meble do przechowywania z serii Eket, stoliki z serii Lack i meble dziecięce z serii Stuva. Zakład zatrudnia ponad 3 400 pracowników.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.