Używasz przeglądarki Internet Explorer 6, która nie jest wspierana nawet przez producenta.
W związku z tym, cześć funkcjonalności serwisu może być dla Ciebie niedostępna.
Radzimy zainstalowanie nowszej wersji Internet Explorera (zobacz tu) lub innej przeglądarki (zobacz tu lub tu).
...
 

Szybsza weryfikacja założeń projektowych
  •   

10 czerwca   Tomasz Czarnecki
Szybsza weryfikacja założeń projektowych Polskie inwestycje będą projektowane sprawniej dzięki szybszej weryfikacji założeń projektowych. Stanie się tak za sprawą oprogramowania PTV Group, na bazie którego powstał nowy krajowy model ruchu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 

W ramach projektu o nazwie INMOP3 (Intermodalne Modele Podróży na trzech poziomach: krajowym, regionalnym, lokalnym) zrealizowanego przez GDDKiA powstały nowe modele ruchu. Dzięki swojej intermodalności stanowią one bazę do analizy sieci dróg w całym kraju, zarówno w zakresie rozwoju infrastruktury, jak i ruchu pasażerskiego.

Modele ruchu wykorzystujące oprogramowanie PTV Group odwzorowują procesy zachodzące w systemie transportowym na terenie całego kraju. Dodatkowo model krajowy został zintegrowany z modelami: regionalnymi i lokalnymi, które w przyszłości będą stanowić standard planowania i rozwoju systemów mobilności.

- Wprowadzenie standardów dotyczących planowania na każdym poziomie: krajowym, regionalnym i lokalnym, ułatwi dialog pomiędzy zamawiającymi i projektantami, a dzięki integracji modeli na wszystkich poziomach skróci czas przeznaczany na analizy – mówi dr inż. Andrzej Brzeziński, koordynator projektu.

Wykorzystane przez twórców projektu rozwiązania PTV Vissim i PTV Visum to oprogramowanie do planowania ruchu przeznaczone dla podmiotów odpowiedzialnych za projektowanie i rozwój infrastruktury transportowej, inwestycji budowlanych, organizatorów i operatorów transportu publicznego. Pozwala ono opracowywać zarówno plany operacyjne, jak i wieloletnie strategie. Do tej pory zostało ono wykorzystane przez ponad 10 000 licencjonowanych specjalistów z branży planowania i modelowania ruchu, a także przez ponad 2500 miast na całym świecie.

– Z naszych doświadczeń wynika, że wykorzystanie nowych rozwiązań technologicznych pozwala już na etapie projektu minimalizować ryzyka, a także dostosować wdrażane rozwiązania zarówno do dzisiejszych, jak i przyszłych warunków. - mówi Martyna Abendrot-Miłuńska, członek zarządu polskiego oddziału PTV Group.

  •   
Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu.

Komentarze

Aby komentować, musisz się zalogować.