DAFO Plastics zainwestuje ponad 28 mln zł w Nowym Targu

DAFO Plastics zainwestuje ponad 28 mln zł w Nowym Targu

Nowa decyzja o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla Dafo Plastics została wydana. Przedsiębiorstwo planuje zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu w Nowym Targu.

– Informacje o Polskiej Strefie Inwestycji, dostępne w mediach oraz rekomendacje firm doradczych zainspirowały mnie do współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Wsparcie oferowane przez PSI pomoże przeprowadzić inwestycje szybciej i z większym rozmachem – mówi Andrzej Daczyński, prezes zarządu DAFO Plastics SA.

Decyzja o wsparciu wydana przez Krakowski Park Technologiczny w ramach programu Polska Strefa Inwestycji pozwoli na kolejny krok milowy w rozwoju nowotarskiej spółki. W ramach planowanej inwestycji, przedsiębiorstwo zakupi nowoczesne maszyny i urządzenia takie jak: maszyny główkujące, zrobotyzowane stanowiska podające i pakujące, taśmociągi, formy wtryskowe, laserowe urządzenia do naświetlania płyt, a także oprzyrządowanie do maszyn. Przedsiębiorca dokona także modernizacji sprzętu w obrębie kilku procesów produkcyjnych.

– Nowe inwestycje są odpowiedzią na zmienione w ostatnich miesiącach warunki rynkowe i mają na celu zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania i wymagań klientów w bardzo dynamicznie rozwijającym się sektorze opakowań kosmetycznych i farmaceutycznych. Automatyzacja i robotyzacja kluczowych procesów znacząco zwiększy wydajność zakładu i pozytywnie wpłynie na warunki pracy. Zwiększenie mocy produkcyjnych i unowocześnienie procesów pozwoli przede wszystkim na skrócenie czasu dostawy, co dla naszych klientów jest kluczowe – komentuje Andrzej Daczyński, prezes zarządu DAFO Plastics SA

Przedsiębiorstwo DAFO Plastics to jeden z najstarszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce. Firma działa od 1992 roku i wciąż się rozwija.

Główne sektory działalności firmy to zadruk, technologia materiałów tub, rozwiązania z eko plastiku i PCR oraz tworzenie nowych form zamknięć i ich zdobienia. Klientami firmy są wiodące polskie i europejskie marki – szczególnie z branży kosmetycznej i farmaceutycznej.

– Cieszymy się z nowej inwestycji firmy DAFO Plastics tym bardziej, że jest to firma z 30-letnią historią, która wciąż rozwija swoje możliwości produkcyjne i nie boi się zmian. To pokazuje, że PSI daje możliwości firmom na różnym etapie rozwoju, tym które dopiero zaczynają, a także tym, które bardzo szybko rosną i zmieniają się wraz z otaczającą rzeczywistością – podsumowuje Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Poleć ten artykuł:

Polecamy