Olgrum zbuduje nową fabrykę

Olgrum zbuduje nową fabrykę

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji dla firmy Olgrum. Nowy zakład produkcyjny powstanie w miejscowości Bukowno w powiecie olkuskim. W ramach inwestycji przedsiębiorca utworzy nowy zakład produkcyjny wraz z przylegającym zapleczem technicznym w miejscowości Bukowno, a także zakupi nowe maszyny i urządzenia. Kwota inwestycji wyniesie 12.178.999,68 zł.

Olgrum sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku posiada oddział produkcyjny w Olkuszu i planuje swój dalszy rozwój w powiecie olkuskim – Celem inwestycji jest utworzenie nowego zakładu produkcyjnego wraz z zapleczem technicznym ukierunkowanego na stały rozwój oraz wdrażanie innowacji. Nasze przedsięwzięcie przyczyni się do znacznego zwiększenia mocy produkcyjnej oraz wykorzystania zaawansowanych technologii, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem zaowocuje wysoką jakością produktów w korzystnej cenie z krótkim terminem realizacji – mówi  Jacek Piś, CEO firmy Olgrum. – Informacje o programie Polska Strefa Inwestycji znaleźliśmy w internecie. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie z uwagi na wiele pozytywnych opinii innych przedsiębiorców – dodaje.

Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją wyrobów gumowych takich jak: produkty formowe, wałki i tuleje gumowe, czy też poliuretanowe detale formowe i wałki o szerokiej gamie zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Produkuje także wyroby łączone z innymi materiałami np.: guma-metal, czy guma-tkanina.

Firma została założona w 1996 roku na bazie funkcjonującego od 1982 roku rodzinnego zakładu gumowego „OLGUM” S.C. oraz kapitału holenderskiego. Przedsiębiorca związany jest także holenderską firmą Ruma Rubber B.V. – największym w krajach Beneluxu producentem wałków gumowych i poliuretanowych.

Poleć ten artykuł:

Polecamy