W poszukiwaniu oszczędności w firmie
W dobie nieustannej walki konkurencyjnej i dążenia do szybkiej oraz efektywnej realizacji przedsięwzięć gospodarczych wielu przedsiębiorców szuka sposobów na redukcję licznych kosztów
w firmach.Jednym z rozwiązań, które umożliwiają na optymalizację kosztów jest...
Jednym z rozwiązań, które umożliwiają na optymalizację kosztów jest monitoring GPS. Wdrożony system zapewnia pełen wgląd w trasy pracowników, przyczynia się do zmniejszenia ilości zbędnych przebiegów, dzięki czemu pozwala podnieść już po krótkim czasie użytkowania efektywnośći wydajność pracowników. Monitoring GPS pozwala skutecznie zarządzać flotą pojazdów, efektywne skrócić czas dostawy produktów do klienta finalnego, co przyczynia się do podniesienie jego zadowolenia. W dłuższej perspektywie koszty w działach handlowych zostają zminimalizowane, a wszystkie dostępne zasoby zostają optymalnie wykorzystane. Jednocześnie system przynosi poprawę terminowości realizacji zadań w działach sprzedaży i marketingu w firmach.
W zależności od indywidualnych potrzeb firm monitoring GPS można podzielić na:
Monitoring GPS pojazdów i maszyn – system FMS zbiera, kolekcjonuje, magazynuje, przetwarza, prezentuje i wizualizuje dane na aplikacjach w postaci szczegółowych parametrów, raportów i wykresów na podstawie informacji płynących z nadajnika oraz urządzeń peryferyjnych zamontowanych w pojeździe. Dostęp dla Klientów do danych w Systemie Monitorowania Pojazdów FMS odbywa się poprzez: dedykowaną aplikację Windows, przeglądarkę www, urządzenia mobilne (telefony komórkowe), eR@porty, API.
API dla systemów zewnętrzn. – daje możliwość konsolidacji systemu monitorowania z systemami wewnętrznymi Klienta. API pracuje w trybie hurtowni danych, pozwalając za pomocą usług online, na zasilanie wewnętrznego systemu Klienta w dane geolokacyjne i pozostałe, zebrane z urządzeń peryferyjnych, dodatkowo uzupełnione o informacje przez nasz serwer tj. geokodowane adresy, kody pocztowe itp.
-Kontrola zużycia paliwa – rozwiązanie polega na pozyskiwaniu interesujących nas informacji dotyczących między innymi poziomu paliwa w zbiorniku, średniego spalania, czy obrotów silnika z komputera CAN. Możliwości dotyczą pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych, maszyn budowlanych a także większości pojazdów osobowych. Wdrożone rozwiązania dają teraz możliwość prowadzenia stałego nadzoru nad gospodarką paliwową bez potrzeby zakupu sond paliwa, co znacząco obniża koszty inwestycji początkowej.
– System pozwala na kontrolowanie przebiegu tras, prędkości, czasu oraz miejsca postoju pojazdów, co pomaga w sprawdzaniu efektywności wykorzystywania czasu pracy przez pracowników. Dzięki identyfikacji kierowcy eliminuje wszelkie ich ewentualne nadużycia. Obsługa oprogramowania jest bardzo prosta – wystarczy wybrać pojazd, ustalić czas i wykonać jedno z przygotowanych zestawień – wyjaśnia Pani Katarzyna Oleszczak z firmy Stachema Polska Sp. z o.o.
Korzyści z wdrożenia systemu są w pełni mierzalne i przyczyniają się do podniesienia efektywności działań firm a w dłuższej perspektywie ich konkurencyjności na rynku.
Wśród dostawców innowacyjnych rozwiązań monitoringu gps jest Tesller – firma oferująca kompleksowe narzędzie wspierające nadzór, zarządzanie oraz rozliczanie floty pojazdów a także pracowników z powierzonych im zadań, a przede wszystkim daje możliwość kontroli nad gospodarką paliwową. Rozwiązanie to stosowane jest w pojazdach osobowych, ciągnikach siodłowych, łodziach, maszynach budowlanych a także w pojazdach szynowych. Dane z urządzeń GPS, umieszczonych w kilku tysiącach samochodów prywatnych i służbowych, potwierdzają, że kierowcy poruszający się pojazdami firmowymi jeżdżą bardziej płynnie – łagodniej hamują i przyspieszają. Dzięki temu ich jazda jest bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna niż zachowanie pozostałych uczestników ruchu drogowego.