Comp-Win współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu

Comp-Win współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu

Katedra Logistyki Międzynarodowej, na Wydziale Gospodarki Międzynarodowej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, jako czwarta uczelnia w kraju podjęła współpracę z firmą Comp-Win. Dostarczone oprogramowanie, DPS LogiX, zostanie w przyszłości wykorzystane do budowania przewagi...

Katedra Logistyki Międzynarodowej współtworzy Wydział Gospodarki Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu od 2007 roku. Pracownicy naukowi oraz doktoranci w swoich pracach badawczych zajmują się: logistyką międzynarodową i eurologistyką, logistyką w procesie internacjonalizacji przedsiębiorstw, systemami informatycznymi dla logistyki międzynarodowej, zarządzaniem globalnymi łańcuchami dostaw, konfiguracją przestrzenną sieci logistycznych oraz logistyką miejską. Ważnym elementem pracy jest również dydaktyka. Zajęcia prowadzone są dla studentów studiów wszystkich trybów, oraz uczestników Studium Podyplomowego Logistyki Międzynarodowej.

Wymagający pracodawcy to również wymagający studenci. W dobie globalizacji studenci coraz częściej chcą studiować kierunki, których ukończenie gwarantuje im nie tylko tytuł zawodowy – wykształcenie wyższe, ale również zawód. Logistyk to specjalista, studenci oczekują nie tylko wiedzy teoretycznej ale również praktycznej. Znajomość najnowszych rozwiązań informatycznych z zakresu logistyki, takich jak: obsługa zamówień, planowanie przewozów, lokalizacja centrum dystrybucji, wpływa na konkurencyjność danego absolwenta na rynku pracy.

Wspólny projekt, w pierwszej kolejności oparty na zapoznaniu pracowników z oprogramowaniem, ma zaowocować nawiązaniem dłuższej współpracy i wprowadzeniem elementów oprogramowania do procesu dydaktycznego. Podczas tych przygotowań oprogramowanie zostanie wykorzystane do badań naukowych realizowanych przez jednego z doktorantów, mgr Szymona Grabańskiego.

System DPS LogiX to narzędzie w rękach logistyka. Oferuje nie tylko możliwość optymalizacji transportu poprzez wyznaczanie optymalnej trasy w oparciu o mapy cyfrowe, to również szacunkowe koszty transportu, zapotrzebowania na środki transportu, czy ustalenie poziomu emisji CO2 przy realizacji danego zadania. System pozwala również wyznaczyć optymalną lokalizację centrum dystrybucji. Mając na uwadze wzrost zainteresowania logistyką i dynamicznym rozwojem systemów informatycznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu we współpracy z firmą Comp-Win będzie kształcić specjalistów z zakresu logistyki na najwyższym poziomie.

Poleć ten artykuł:

Polecamy