LOTOS Paliwa zwiększa udziały w rynku

LOTOS Paliwa zwiększa udziały w rynku

LOTOS Paliwa w tym roku planuje uruchomić 50 stacji sieci ekonomicznej oraz 18 obiektów premium, w tym 3 stacje przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych.

Po styczniu i lutym br. LOTOS Paliwa osiągnęła 8,2-procentowy udział w krajowym rynku sprzedaży detalicznej paliw. Spółka, zgodnie z przyjętą strategią, zamierza osiągnąć minimum 10-procentowy udział w detalu do końca 2015 roku. Wówczas LOTOS Paliwa zamierza zarządzać siecią składającą się z 450 placówek.

– Oprócz zwiększenia udziałów w rynku, związanych między innymi z dynamiczną rozbudową sieci, niezmiernie cieszy nas tempo wzrostu sprzedaży paliw na naszych stacjach, w sytuacji kiedy na rynku utrzymuje się spadek konsumpcji – podkreśla Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa.

Ma to związek przede wszystkim z dobrą znajomością marki LOTOS wśród klientów stacji paliw. Przeprowadzone w I kwartale tego roku badania pokazują wzrostową tendencję znajomości marki LOTOS wśród kierowców. Znajomość spontaniczna marki LOTOS w kategorii stacji paliw na koniec lutego wyniosła 54% i była o 4 pkt proc. wyższa w stosunku do danych z 2011 r. Jak wynika z badania znajomość marek konkurencyjnych w tym samych okresie wzrosła zaledwie o 0,1 pkt proc. Również stacje LOTOS Optima zanotowały swoje pierwsze osiągnięcie w obszarze rozpoznawalności marki. Zaledwie 8 miesięcy od wprowadzenia na rynek brandu LOTOS Optima, wspomagana znajomość tej marki wyniosła 51%.

– Postrzeganie marki LOTOS jest w znacznej mierze oceniane przez pryzmat działalności handlowej LOTOS Paliwa, co w kontekście wyników badań, oznacza, ż e nasze działania mają pozytywny wpływ na całą Grupę Kapitałową LOTOS. Osiągnęliśmy zamierzone efekty prowadzonych projektów wizerunkowych i jesteśmy w trakcie planowania kolejnych. O pierwszym z nich nasi klienci dowiedzą się już na początku maja – kończy prezes Lisowski.

W styczniu 2012 r. minęło szesnaście lat od powołania spółki LOTOS Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonuje łącznie 366 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży.

Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych oraz rozwija sieć ekonomiczną pod nazwą LOTOS Optima.

LOTOS Paliwa posia da także certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

Poleć ten artykuł:

Polecamy