Transics wspiera Duhabex

Dostawca systemów telematycznych dla branży TSL – Transics rozpoczął współpracę z firmą Duhabex z Trzebini, jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w transporcie międzynarodowym.

Realizacja wieloletnich kontraktów dla największych spedycji w Europie korzystnie wpłynęła na strategiczne decyzje dotyczące rozwoju technologicznego firmy. Jednym z najistotniejszych elementów, który pozwala osiągnąć sukces w transporcie międzynarodowym jest komunikacja wewnątrz firmy.

Dotyczy to w szczególności spedytorów i kierowców. Stały kontakt pracodawców ze swoimi kierowcami, był dotąd wspierany przez urządzenia pokładowe, które pozwalały na monitoring pojazdu oraz bieżący kontakt. Dodatkowo kontrahent mógł sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się jego towar i kiedy będzie na miejscu. Oferta Transics dała jednak firmie Duhabex sp. z o.o. do wykorzystania nowe możliwości planistyczne oraz narzędzia.

– Instalacja komputerów pokładowych w samochodach ciężarowych Duhabex będzie miała na celu optymalizacje działań firmy i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. W ramach kontraktu firma Transics doposaży Duhabex w oprogramowanie TX-Connect oraz 120 komputerów pokładowych TX-MAX, które wzmocnią efektywność zarządzania flotą – mówi Mariusz Żyła, specjalista ds. sprzedaży w firmie Transics.

Komputer pokładowy TX-MAX to przydatne narzędzie do efektywnego zarządzania flotą. Urządzenie ułatwia codzienną realizację zadań transportowych od momentu przyjęcia zlecenia, aż do dostarczenia ładunku do klienta.

Z kolei dla spedytorów pomocnym narzędziem jest TX-CONNECT – oprogramowanie połączone z komputerami pokładowymi zainstalowanymi w pojazdach. Dzięki temu spedytorzy mają na bieżąco dostęp do wszelkich danych dotyczących floty: aktualne położenie ciągników i naczep, przebyte trasy, statusy poszczególnych ładunków, szacowany czas przyjazdu do klienta.

W przypadku zaistnienia zdarzeń niepożądanych (np. wystąpienia ryzyka przekroczenia szacowanego czasu przybycia do klienta, wjechania pojazdu do zabronionego obszaru, zbyt długiego przebywania w danej strefie, itd.), uruchamiane są automatyczne alarmy. W ten sposób planiści mogą na bieżąco planować realizację zleceń transportowych oraz szybko reagować w sytuacjach wymagających interwencji.

W Polsce już ponad 100 klientów z branży TSL korzysta z rozwiązań firmy Transics, która ma na swoim koncie ponad 4 tysiące zainstalowanych komputerów pokładowych do zarządzania flotą pojazdów.

Poleć ten artykuł:

Polecamy