GEFCO otworzyło oddział w Rzeszowie

GEFCO otworzyło oddział w Rzeszowie

GEFCO Polska uruchomiło nową platformę logistyczną w Rzeszowie. Filia będzie oferowała pełną gamę usług operatora logistycznego głównie dla potrzeby klientów z branży przemysłowej.

Uroczyste otwarcie oddziału odbyło się 3 października br. w rzeszowskim hotelu Bristol podczas seminarium „Łańcuch dostaw kluczową kompetencją Twojej firmy – myśl lokalnie, działaj globalnie”.

Oddział zlokalizowany jest w parku logistycznym Rudna Mała. GEFCO Rzeszów będzie ukierunkowane głównie na obsługę branży przemysłowej, jednak zachowa elastyczność, pozwalającą na oferowanie usług większości sektorów gospodarki. – Otwarcie oddziału w Rzeszowie pozwoliło przede wszystkim na wypełnienie luki w obecnej sieci dystrybucyjnej na terenie kraju. Dzięki nowej platformie będziemy mogli ograniczyć czas przewozu do 24 godzin dla większości kierunków na terenie Polsce – mówi Marcin Trautman, kierownik nowego oddziału GEFCO. – W przyszłości planujemy też połączenie Rzeszowa przepływami z Ukrainą, Słowacją, Rumunią i Turcją.

Podkarpacie stanowi granicę Unii Europejskiej z Ukrainą. W niedługiej przyszłości pozwoli to na sprawną komunikację z Europą Wschodnią poprzez, będąca na ukończeniu, autostradę A4. Region jest również dobrze skomunikowany z zachodem Polski i z Europą Zachodnią. W kolejnych latach platforma w Rzeszowie stanie się więc punktem pozwalającym na rozwój międzynarodowej sieci GEFCO na południu i wschodzie Europy.

Ważnym aspektem obecności operatora w Rzeszowie jest również stale wzrastające zapotrzebowanie na usługi logistyczne w regionie. W ostatnich latach zauważalny jest bardzo duży rozwój Podkarpacia, o czym świadczy powstanie dwóch Specjalnych Stref Ekonomicznych (Mieleckej i Tarnobrzeskiej) oraz Doliny Lotniczej, a także rozkwit firm z sektora Automotive. Większość przedsiębiorstw rozwijających się i powstających na Podkarpaciu to firmy produkcyjne, które potrzebują wsparcia logistycznego dla swojego łańcucha dostaw. GEFCO ze swoją ofertą szytych na miarę rozwiązań logistycznych dla przemysłu, którym między innymi było poświęcone ostatnie seminarium w Rzeszowie, postara się z pewnością odpowiedzieć na ich zapotrzebowanie oraz wesprzeć ich krajowy i międzynarodowy rozwój.

O znaczeniu lokalnego potencjału i jego przełożeniu na międzynarodową działalność można było dowiedzieć więcej podczas swminarium „Łańcuch dostaw kluczową kompetencją Twojej firmy – myśl lokalnie, działaj globalnie”, która odbyła się 3 października 2013 r. w hotelu Bristol w Rzeszowie. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Janusz Pieklik (dyrektor Consultingu, Business Global Consulting), który przedstawił możliwości zwiększenia zysków przy wykorzystaniu beznakładowych metod zarządzania produkcją oraz światowe trendy zarządzania łańcuchem dostaw. Z kolei Paweł Kisiela (GEFCO Polska) zaprezentowali zalety rozwiązania 4PL na przykładzie projektu General Motors-GEFCO, a Marek Ziarkiewicz (GEFCO Polska) omówił wsparcie dystrybucji towarów firm handlowych w zakresie przesyłek drobnicowych. Natomiast Aleksander Zacirka (GEFCO Polska) podkreślił, że obsługa picków logistycznych w łańcuchu dostaw wymaga rozwiązań „szytych na miarę”, czyli dostosowanych do potrzeb klienta. W GEFCO pracuje armia ludzi, która jest odpowiedzialna za dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w łańcuchu dostaw. Mamy szeroką gamę specjalistów, którzy będą aktywnie odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Jeśli to będą potrzeby związane z dostosowaniem rozwiązań w łańcuchu drobnicowym, to nasi specjaliści pojawią się i wysłuchają klienta, przedstawią możliwe rozwiązania z klientem. Dotyczy to też logistyki magazynowej oraz wszelkich innych rozwiązań w łańcuchu dostaw – powiedział Aleksander Zacirka, dyrektor transportu i logistyki GEFCO Polska. – Naszą naczelną zasadą jest to, że najpierw słuchamy klienta, potem stoimy przy tzw. desce kreślarskiej i szukamy potencjalnych dróg rozwiązań, które następnie przedstawiamy klientowi. Chcemy przede wszystkim rozmawiać o możliwościach, a potem dopiero o tym, ile to będzie kosztować.

Poleć ten artykuł:

Polecamy